Organiskie pusvadītāji ļauj izgatavot lētas un lokanas saules batarejas un diodes
Sunday, 10 September 2006

Image Iedomājieties T-kreklu, ko var ieslēgt kā spuldzi vai lietussargu, kas savāc pietiekami daudz Saules enerģijas, lai darbinātu pārnēsājamu televizoru. Un kā ar tiešām lētām saules batarejām uz jūsu mājas jumta?

Viss šis un, iespējams, daudz vairāk var kļūt par realitāti pateicoties Kornela universitātē veiktajiem pētījumiem, kas demonstrējuši darbībā jauna veida no organiska materiāla izgatavotu pusvadītāju, kam piemīt elektroluminiscences īpašības un kas darbojas kā fotovoltiskais elements.

Lasīt tālāk...
 
Jaunie auto rada par 12% mazāk CO2 izmešu, nekā 1995.gadā
Wednesday, 06 September 2006

ImageOglekļa dioksīda (CO2) izmeši no ES-15 valstīs pārdotajām jaunajām automašīnām pēdējo desmit gadu laika ir samazinājušies par 12%- tā secināts 29.augustā publicētajā Eiropas Komisijas ikgadējā ziņojumā par CO2 izmešiem no jaunajām automašīnām. 2004.gadā vidējās emisijas bija par 12,4% zemākas par 1995.gada emisiju līmeni (2003.gadā - par 11,8% zemākas par 1995.gada līmeni).

Šis ziņojums apsveic panākto, taču uzsver, ka rūpniecībai ir jāveic ievērojams darbs, lai sasniegtu nospraustos mērķus- līdz 2008/09.gadam samazināt vidējās CO2 emisijas līdz 140 gramiem uz katru nobraukto kilometru, jeb par aptuveni 25% salīdzinājuma ar 1995.gadu.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Uzprojektēts no enerģijas viedokļa pašpietiekams debesskrāpis
Tuesday, 29 August 2006

Energoefektīva ēka Vortāls tehnika.delfi.lv ziņo, ka Florencē ticis uzprojektēts debesskrāpis, kas pats spēj ražot elektroenerģiju. 250 augstajai dzīvojamajai ēkai būs 59 stāvi, katrs no kuriem spēs neatkarīgi no citiem pagriezties par 360 grādiem.

Atbilstoši izstrādātāju iecerei, elektrība tiks ražota, izmantojot vēju un rotējošus lāpstveida riteņus, kas būs uzstādīti starp stāviem, kā arī izmantojot kustīgus saules paneļus.

Lasīt tālāk...
 
'Skanska' uzbūvē pirmo ekomarķēto māju Skandināvijā
Sunday, 10 July 2005

Ekomāja "Skanska", viens no pasaulē lielākajiem būvniecības uzņēmumiem ir pirmais, kas Skandināvijā uzcēlis dzīvojamo privātmāju, kam piešķirts Ziemeļu gulbja ekomarķējums. Ekomarķējuma licence ir piešķirta mājas projektam ar nosaukumu "Uniqhus". Pirmo šādu māju būvniecība sākās šī gada jūnijā Zviedrijas dienvidu pilsētā Malmē, un tās ir paredzēts pabeigt 2005.gada decembrī.

Lasīt tālāk...
 
Londonas neparastākais debesskrāpis ir videi draudzīgs
Monday, 04 April 2005

Image2004.gadā pabeigtais „pipargurķītis” – apdrošināšanas kompānijas Swiss Reinsurance Company centrālais birojs Londonā – nav tikai neparasta izskata celtne. Unikālā būve ietver progresīvas celtniecības, būvmateriālu un ēku energoefektivitātes tehnoloģijas, kuras strauji tiek pārņemtas citās pasaules jaunceltnēs.

Gan Eiropā, gan citur pasaulē strauji pieaug augstceltņu popularitāte. Pasaule ir mainījusies – ja vēl pirms dažiem gadu desmitiem augstceltnes iemiesoja neglītu šīs pasaules vareno „spļāvienu” vēsturisko pilsētu centru ainavā, tagad vērojama tendence veidot augstceltnes kā iespējami efektīvu telpas un resursu izmantošanas modeli un vienlaikus – cilvēkam draudzīgu vidi trijās dimensijās.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 161 162 163 164 165 166 167 168 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 836 - 840 no 840