Latvija iebilst pret EK prasību būtiski samazināt ogļskābās gāzes emisiju kvotu daudzumu
Friday, 01 December 2006

CO2 kvota Latvija ir iepazinusies ar Eiropas Komisijas prasību būtiski samazināt ogļskābās gāzes emisiju kvotu daudzumu, ko plānots piešķirt rūpniecības un enerģētikas uzņēmumiem laika posmā no 2008. līdz 2012.gadam un uzskata šādu samazinājumu par nepieņemamu, paužot neizpratni par šādu lēmuma pamatotību, kas nozīmē 57% samazinājumu no plānotājām 7,7miljonu tonnu CO2 emisiju kvotām gadā.

Tas būtiski apdraud enerģētikas un būvniecības nozaru attīstību Latvijā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvija ir sagatavojusi Emisijas kvotu sadales plānu 2008.-2012.gadam (turpmāk – Plāns) un augusta sākumā nosūtījusi to Eiropas Komisijai.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Elektrības nodoklis iedzīvotājiem nebūs jāmaksā
Friday, 01 December 2006

Elektroenerģija No nākamā gada ieviešamais elektronodoklis iedzīvotājiem nebūs jāmaksā, tāpat no šī nodokļa būs atbrīvota elektroenerģija, kas tiek izmantota preču vai sabiedriskajiem pasažieru pārvadājumiem, kā arī tā elektroenerģija, kas ir iegūta no atjaunojamajiem energoresursiem.

To paredz Finanšu ministrijas sagatavotais likumprojekts "Par elektroenerģijas nodokli", ko piektdien akceptēja Ministru kabinets (MK).

Atbilstoši likumprojektam gala patērētājiem piegādātajai elektroenerģijai no 2007.gada 1.janvāra tiks piemērots nodoklis - 0,35 lati par megavatstundu, no 2008.gada 1.janvāra – 0,45 lati par megavatstundu, no 2009.gada 1.janvāra – 0,55 lati par megavatstundu un no 2010.gada 1.janvāra – 0,71 lati par megavatstundu.

Lasīt tālāk...
 
Notiek Latvijas NVO un profesionālo asociāciju sanāksme
Friday, 01 December 2006

Šodien, 1.decembrī plkst. 10:00 Vides ministrijā, Rīgā, Peldu ielā 25 sākas Latvijas nevalstisko organizāciju (NVO) un profesionālo asociāciju sanāksme.

Šādu sanāksmi katru gadu organizē Vides ministrija un tā parasti pulcē lielu skaitu dalībnieku.

Lasīt tālāk...
 
SAS atrod veidu, kā samazināt emisijas, trokšņu līmeni un izmaksas
Thursday, 30 November 2006

Lidmašīna Aviokompānija SAS, pēc pašas aviokompānijas vārdiem, ir pirmā aviokompānija pasaulē, kas sākusi izpildīt pietuvošanās lidostai un nolaišanās manevru videi draudzīgā veidā.

Šī manevra būtība slēpjas apstāklī, ka lidojuma nosēšanās fāzē lidmašīnu datorsistēmas komunicē ar datoru sistēmām lidostas gaisa satiksmes kontroles punktā, tādejādi nodrošinot nepārtrauktu informācijas apmaiņu katrā. Rezultātā, lidmašīna var veikt augstuma samazināšanu no kreisēšanas augstuma līdz pat skrejceļam planējot. Līdz ar to, samazinās nepieciešamā dzinēju jauda, degvielas patēriņš un gāzu emisijas.

Lasīt tālāk...
 
Kakao.lv: Austrālieši taupa ūdeni mazgājoties ar gaisu
Monday, 27 November 2006

Austrāliešu zinātnieki atklājuši jaunu veidu kā ietaupīt ūdeni dušā - viņi piedāvā mazgāties ar gaisu.

Dušas galvā ir iestrādāts speciāls vārsts, kurš sajauc ūdeni ar gaisu. Rezultātā veidojas tāda dušas straume, kurai katrs ūdens piliens ir pildīts ar gaisu.

Ar gaisu pildītie pilieni mazgājoties rada tādu pašu sajūtu kā ierastie ūdens pilieni un kā pierādījuši veiktie eksperimenti, tikai daži cilvēki spējuši atšķirt "gaisa dušu" no parastās.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 161 162 163 164 165 166 167 168 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 816 - 820 no 840