Bankwatch: Plaši likumpārkāpumi liek par ERAB pienākumu izstāties no "Sahalīna II" projekta
Thursday, 07 December 2006

Image Pamatojoties uz šodien, 7.decembrī Sahalīnas (Krievija) apgabala  prokurora izplatīto informāciju par vairāk nekā tūkstoti likumpārkāpumu, kas atklāti kompānijas "Shell" realizētajā "Sahalīna" projekta II fāzē, starptautiska nevalstiska organizācija "Centrālās un Austrumeiropas Banku uzraudzības tīkls" (CEE Bankwatch Network) ir izteikusi aicinājumu Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai (ERAB) nekavējoties izstāties no "Sahalīna II" projekta.

Daudzie likumpārkāpumi projekta realizācijā tika atklāti Sahalīnas apgabala prokurora pēdējās vizītes projekta realizācijas vietā laikā, kas notika laikā no 2006.gada 21. līdz 27.novembrim.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Par elektrības nodokli jālemj Saeimai
Thursday, 07 December 2006

Image Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai Budžeta komisijai Elektroenerģijas nodokļa likumu, kas paredz no nākamā gada ieviest nodokli patērētājiem piegādātajai elektroenerģijai.

Likums paredz, ka iedzīvotājiem nodoklis nebūs jāmaksā. Tāpat no šī nodokļa būs atbrīvota elektroenerģija, kas tiek izmantota preču vai sabiedriskajiem pasažieru pārvadājumiem, kā arī tā elektroenerģija, kas ir iegūta no atjaunojamajiem energoresursiem.

Lasīt tālāk...
 
Rosina precizēt atļauju izsniegšanu ūdens resursu lietošanai hidrotehnisko būvju darbībā
Thursday, 07 December 2006

Kāda mazā HES aizsprosts Šodien, 7. decembrī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas izstrādātais likumprojekts „Grozījumi „Ūdens apsaimniekošanas likumā””.

Piedāvātais likumprojekts precizē Ūdens apsaimniekošanas likuma normu attiecībā uz atļauju izsniegšanu ūdens resursu lietošanai hidrotehnisko būvju darbības gadījumā.

Lasīt tālāk...
 
Noslēgusies kārtējā Eiropas Vides balvas vadības grupas tikšanās
Thursday, 07 December 2006

Image 2006.gada 4. un 5.decembrī Romā (Itālija) norisinājās kārtējā Eiropas Vides balvas vadības grupas tikšanās.

Tikšanās laikā tika apspriesti daudzi jautājumi, kas saistīti ar tālāku Eiropas Vides balvas attīstību, tās atpazīstamību, balvas pasniegšanas ceremoniju un ar to saistītajiem pasākumiem un citi.

Kā viens no būtiskiem dienas kārtības jautājumiem bija mazo un vidējo uzņemumu (MVU) dalības Eiropas Vides balvas konkursā veicināšanu.

Lasīt tālāk...
 
Precizē Dabas resursu nodokļa likumu
Wednesday, 06 December 2006

Likums... 5.decembrī Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas izstrādātais likumprojekts „Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”.

Likumprojekts, kas izstrādāts, ņemot vērā MK akceptēto Informatīvo ziņojumu par nodokļa ieviešanu energoproduktiem un elektroenerģijai atbilstoši direktīvās 2004/74/EK un 2003/96/EK noteiktajam un pamatojoties uz MK 2006.gada 17.oktobra sēdes protokola Nr. 54, § 27 2.punktu, paredz, ka no 2007.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklis (DRN) tiks piemērots akmeņoglēm, koksam un lignītam (brūnoglēm), nodokļa likmi nosakot atkarībā no šo produktu siltumspējas. 

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 161 162 163 164 165 166 167 168 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 811 - 815 no 840