Corporate Europe Observatory: Kodolenerģijas kampiens
Wednesday, 13 December 2006

RadiācijaCorporate Europe Observatory (CEO) šodien izplatīja ziņojumu, kas ataino atsevišķu par atomenerģijas plašāku izmantošanu lobējošu grupu darbību Eiropas Parlamentā.

Šīs ieinteresētās grupas, kas apvienojušās kustībā FORATOM vēlas panākt, lai  Eiropas dalībvalstīm saistošie enerģijas no atjaunojamajiem energoresursiem ģenerēšanas mēŗki tiktu aizstāti ar enerģijas no t.s. "zemu oglekļa tehnoloģiju" ģenerēšanas mēŗkiem.

Lasīt tālāk...
 
NVO kritizē jaunas AES būvniecības Lietuvā tehniski ekonomisko pamatojumu
Wednesday, 13 December 2006

Atoma ēnaLietuvas enerģijas kompānijas “Lietuvos Energija” š.g. 25.oktobrī izplatīja informāciju presei, apgalvojot, ka jaunas atomelektrostacijas izveide Ignalinā būtu izmaksu ziņā efektīva. Tāds ir secinājums, kas izriet no pētījuma par jaunas kodolspēkstacijas celtniecību, ko izstrādāja „Lietuvos Energija” sadarbībā ar „Latvenergo” un „Eesti Energia”.

Lai gan pētījums nav publiskots, tomēr kompānijas ir publiskojušas pētījuma secinājumus “Kopsavilkums par jaunas kodolspēkstacijas celtniecību Lietuvā iespējamības izpēti” Nevalstiskās organizācijas, savukārt, ir pamanījušas virkni nepilnību un vēlas, lai tiktu publiskota pētījuma pilna versija.

Lasīt tālāk...
 
Sasniegts jauns saules bateriju efektivitātes rekords
Tuesday, 12 December 2006

Saules baterijas Pagājušajā ceturtdienā ASV Enerģētikas departaments paziņoja, ka uzņēmumā "Spectrolab" ir izveidota jauna veida Saules baterija, kas ļauj pārvērst elektroenerģijā vairāk kā 40% no saņemtās Saules gaismas.

Jaunās Saules baterijas augstā efektivitāte ir sasniegta pateicoties to daudzslāņainai struktūrai.

Zinātnieki šai 40 procentu barjerai tuvojās divas desmitgades. Pagājuša gadsimta astoņdesmitajos gados līdzīgas uzbūves bateriju efektivitāte bija tikai 16 procenti. 30 procentu slieksnis tika pārkāpts 1994.gadā.

Lasīt tālāk...
 
Aizliegts patvaļīgi cirst eglītes Ķemeru nacionālā parka mežos
Sunday, 10 December 2006

Image Tuvojoties laikam, kad iedzīvotāji dodas Ziemassvētku eglītes meklējumos, Ķemeru nacionālā parka administrācija (ĶNPA) atgādina, ka eglītes parka mežos patvaļīgi cirst nedrīkst.

ĶNPA direktore Ērika Kļaviņa atzīst, ka “ir saprotama cilvēku vēlme pēc skaistas svētku rotas, taču aicinām vienlaicīgi nenodarīt postu mežam īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.”

Parka vietējos iedzīvotājus lūdzam kontaktēties ar ĶNPA inspektoriem (tālr. 7730140), kas saskaņos vietu, kur eglītes atļauts iegūt – stigās un uz grāvju trasēm.

Lasīt tālāk...
 
Ķīmisko vielu regulas REACH izstrāde - finiša taisnē
Sunday, 10 December 2006

Image Pēc maratona cienīgām sarunām trīs Eiropas Savienības likumdevēju institūcijas – Parlaments, Padome un Eiropas Komisija ir nonākušas pie kompromisa saistībā ar REACH regulu. 30.novembrī aiz slēgtām durvīm tika panākta vienošanās, kas varētu tikt apstiprināta balsojumā EP plenārsesijas laikā šā gada 13. decembrī.

Kompromisā ir iestrādāta arī ES Ministru Padomes pozīcija, kas paredz, ka obligātais kaitīgo ķīmisko vielu aizstāšanas princips attiektos tikai uz noturīgām, bioakumulatīvām un toksiskām vielām (angliski- Persistent, Bioaccumulative and Toxic, tiek apzīmētas kā PBTs) un ļoti noturīgām un ļoti bioakumulatīvām vielām (angliski- very Persistent and very Bioaccumulative, tiek apzīmētas arī kā vPvBs). Savukārt kancerogēnās, mutagēnās un reproduktīvai sistēmai toksiskas vielas netiktu pakļautas obligātās aizvietošanas principam.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 161 162 163 164 165 166 167 168 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 806 - 810 no 840