Japāņi uztraucas par REACH regulas ietekmi
Sunday, 17 December 2006

Ķīmiskā rūpnīca Japānas ķīmiskās rūpniecības pārstāvji ceturtdien pauduši bažas par ietekmi, kāda būs jaunajai Eiropas regulai REACH, kuras mērķis ir ierobežot bīstamu ķīmisku vielu izmantošanu, norādit, ka tā var kaitēt Japānas ķimikāliju ražotājiem un nozarēm, kas tās patērē, ziņo Planet Ark.

REACH regula, ko trešdien pieņēma Eiropas parlaments un kas stāsies spēkā 2007.gada 1.jūnijā, prasa no ražotājiem pierādīt to, ka vielas, kas ir ikdienā izmantotu produktu sastāvā sākot no automašinām un beidzot ar apģērbu un datoriem, ir drošas.

Lasīt tālāk...
 
Sniega trūkums apdraud zaķus
Sunday, 17 December 2006

Balts zaķis Cilvēka radītās klimata izmaiņas, kas kļūst arvien pamanāmākas uz mūsu planētas, izpaužas veidā, kas līdz šim bija palicis neievērots cilvēkiem, kas maz saskaras ar dzīvo dabu ārpus pilsētas.

Sniega trūkums Eirāzijas Ziemeļaustrumu daļā un jo īpaši Somijā un Krievijas Eiropas daļā, kur parasti decembra mēnesī jau ir uzsnidizs sniegs, radījis grūtības zaķiem, kas šajā gadalaikā jau metuši spalvu un nomainījuši kažoka krāsu uz baltu.

Baltie zaķi, ko sniegotā mežā pamanīt ir ļoti grūti, nepiesnigušā mežā ir kļuvuši par lielisku mērķi medniekiem un plēsējiem.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas Parlaments pieņem REACH regulu
Thursday, 14 December 2006

Ķīmiskā rūpnīca Eiropas Parlaments nobalsojis par REACH (Registration, Evaluation and Authorisation of Chemicals) - Ķimikāliju reģistrēšanas, novērtēšanas, licencēšanas un ierobežošanas regulas pieņemšanu.

"Ar šo balsojumu, kas ir viens no vissarežģītākajiem Eiropas Savienības vēsturē, tiek pieņemts ļoti svarīgs tiesiskais pamats, lai aizsargātu sabiedrības veselību un vidi, neapdraudot Eiropas konkurētspēju," sacīja Parlamenta priekšsēdētājs Hosē Borels Fontelless.

Lasīt tālāk...
 
Maskavā nojauc veselībai kaitīgas dzīvojamās mājas
Thursday, 14 December 2006

Ēkas nojaukšana Maskavas mērs Jurijs Lužkovs ir paziņojis, ka pilsētā tiks nojauktas visas tā saucamās "fenola" mājas, ziņo Krievjas ziņu vortāls Newsru.com.

Tā saucamās "fenola mājas"- eksperimentālas sērijas II-49-P mājas, Maskavā būvēja Dzīvojamo ēku celtniecības kombināts Nr.1 pagājušā gadsimta 70-tajos gados pēc "Metrostroj" pasūtījuma.

Lasīt tālāk...
 
Kauguros atklāta ūdens atdzelžošanas stacija
Thursday, 14 December 2006

13.decembrī, piedaloties vides ministram Raimondam Vējonim, Kauguros atklāta dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija.

Jaunā Kauguru dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija ļaus uzlabot Jūrmalas dzeramā ūdens kvalitāti, samazinot paaugstināto dzelzs saturu. Tās izveide ir viens no projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība” posmiem.

Virums.lv 

 
<< Sākums < Atgriezties 161 162 163 164 165 166 167 168 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 801 - 805 no 840