Holandes zinātnieki demonstrē elektrisko gaisa pūķi
Thursday, 14 August 2008

ImageExperiments show that the power generated could provide electricity for 100,000 homes
The Guardian: A traditional childhood pastime could provide a breakthrough in renewable energy, after successful experiments in flying a giant kite at one of Europe's top research centres.

Scientists from Delft University of Technology in the Netherlands harnessed energy from the wind by flying a 10-sq metre kite tethered to a generator, producing 10 kilowatts of power.

Lasīt tālāk...
 
Vai iedegusi āda ir veselības pazīme?
Wednesday, 06 August 2008

ImageSabiedrībā valda uzskats, ka saulē brūni iedegusi āda ir veselības pazīme. Tomēr ultravioletā starojuma saņemšanu cauru gadu daba mūsu klimata joslas iedzīvotājiem nav paredzējusi, un pārmērīga sauļošanās var novest pie ļoti bīstamām slimībām, tādām kā melanoma un ādas vēzis. Jāatzīmē, ka melanoma - ļaundabīgs ādas pigmentu veidojošo šūnu audzējs - attīstās un progresē ievērojami agresīvāk nekā ādas vēzis.

Lasīt tālāk...
 
70 gadu laikā jūra samazinājusi Latvijas teritoriju par 1000 hektāriem
Tuesday, 05 August 2008

ImagePēdējo septiņdesmit gadu laikā jūra vētrās noskalojusi 50 līdz 70 metru platu Latvijas piekrastes joslu, tādejādi valsts teritorija samazinājusies par 1000 hektāriem, teikts Vides ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par piemērošanos klimata pārmaiņām.

Otrdien valdībā izskatītajā ziņojumā arī norādīts uz zinātnieku modeļaprēķiniem, kas liecina par vidējā vēja ātruma virs jūras pieaugšanu ziemā par 18%, proporcionāli pieaugot vētru spēkam un atkārtojamībai. Tādējādi gaidāms, ka Baltijas jūras piekrastē vētru uzplūdu radītās ūdens līmeņa izmaiņas ievērojami pārsniegs globālās jūras līmeņa celšanās ietekmi, bet vētru biežuma un spēka palielināšanās, kā arī ledus trūkums izraisīs vēl izteiktāku krasta eroziju.

Lasīt tālāk...
 
DELFI: 'Eesti Energia' plāno iegūt 35% Latvijas elektrības tirgus
Monday, 04 August 2008

ImageIgaunijas enerģētikas uzņēmums "Eesti Energia" Latvijā pretendē uz visu to elektroenerģijas tirgus daļu, ko veido importētā enerģija, proti, aptuveni 35% no kopējā valsts elektroenerģijas patēriņa, pirmdien laikrakstam "Dienas bizness" atzinis "Eesti Energia" meitasuzņēmuma Latvijā "E.Energy" vadītājs Aivars Tihane.

Lasīt tālāk...
 
VAS 'Latvijas Valsts meži' pieļauj sistemātisku kāpu postīšanu Engurē
Tuesday, 29 July 2008

Kampaņas „Saglabāsim Latvijas kāpas” ietvaros, Piekrastes patruļu reidā 27.jūlijā Engures pagasta teritorijā konstatēja, ka VAS „Latvijas Valsts meži” piederošajā teritorijā, kas ir iznomāta kempingam „Zīvartiņš”, tiek pieļauta automašīnu iebraukšana un pārvietošanās piekrastes kāpu aizsargjoslā, tādejādi rupji pārkāpjot Aizsargjoslu likuma prasības.

Kempinga „Zīvartiņš” īpašnieks sistemātiski - jau ceturto gadu - pieļauj rupjus kāpu postīšanas gadījumus, atļaujot atpūtniekiem ar automašīnām iebraukt un novietot automašīnas pašā kāpas galā, taču Aizsargjoslu likuma 36.pants nosaka, ka mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanās piekrastes kāpu aizsargjoslā nav pieļaujama. Minētie pārkāpumi ir fiksēti fotogrāfijās. Pieļaujot automašīnu pārvietošanos un novietošanu kāpas galā tiek izbraukta kāpu zemsedze, veicināta kāpas erozija. Tāpat Piekrastes patruļas dalībnieki novēroja, ka kempinga viesi ir piegružojuši apkārtni arī ārpus nomātās kempinga teritorijas.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 376 - 380 no 840