Lapu dedzināšana pilsētā ir kaitīga!
Thursday, 02 October 2008

ImageDaudzi, iespējams, nezina, ka populārā lapu dedzināšana ir viens no nozīmīgiem dioksīna piesārņojuma avotiem, un šis piesārņojums ir veselībai ļoti kaitīgs.

Galvenie dioksīnu avoti Latvijā pēc ANO un starptautisko ekspertu novērtējumiem ir, pirmkārt, enerģētika (apmēram 75%), otrkārt, kūlas un veco lapu dedzināšana un ugunsgrēki (apmēram 17%) un, treškārt, individuālo māju apsilde (apmēram 5-7%), pie kam sadedzinot slapju malku mājas krāsnī, bieži veidojas pat 100 reizes vairāk dioksīna kā lielajās kurtuvēs.

Lasīt tālāk...
 
Virgas pagastā notiks notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecības darbi
Thursday, 02 October 2008
Šā gada pavasarī Virgas pagasta padome saņēma dāvinājumu no Latvijas Vides aizsardzības fonda notekūdeņu attīrīšanas iekārtu renovācijas projektu realizācijai Paplakas un Purmsātu ciemos. Lai nodrošinātu nepieciešamos finanšu resursus būvdarbu veikšanai Paplakas ciemā, Virgas pagasta padome ir parakstījusi aizdevuma līgumu ar Vides investīciju fondu par projekta "Paplakas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu atjaunošana" finansēšanu.
Lasīt tālāk...
 
Vatikāns varētu dzīvot uz Saules rēķina
Thursday, 02 October 2008

ImageVakar, 30.septembrī Vatikānā uz pāvesta audienču zāles jumta tika uzstādītas elektroenerģijas ržošanai paredzēti saules paneļi, ziņo pasaules mediji.

Inženieri, kas tos uzstādīja apgalvo, ka šīs "saules batarejas"spēs saražot pietiekami daudz elektronerģijas, lai nodrošnātu audienču zāles, kurā ir vietas 6 000 apmeklētājiem un kas tiek izmantota iknedēļas audiencēm pie Romas pāvesta ziemā vai sliktos laika apstākļos, apgaismojumu, apsildi vai kondicionēšanu. Tiek lēsts, ka, ja šī nelielā Saules elektrostacija, kas sastāv no 2 700 paneļiem, darbosies, 2 nedēļu laikā tiks novērsta 200 tonnu CO2 nonākšana atmosfērā, kas ir ekvivalents aptuveni 70 tonnu jeb nedaudz vairāk kā vienas dzelzceļa cisternas ar degvielu sadedzināšanai.

Lasīt tālāk...
 
Nīderlandē lidosta ražos biodegvielu
Wednesday, 01 October 2008

ImageLelystad lidosta Nīderlandē ir uzsākusi ražas novākšnu 10 ha lielajos rapša laukos, ziņo LIAA Nīderlandes pārstāvniecības izdevums "Nīderlandes vēstis".

Raža tiks pārstrādāta, lai varētu ražot biodegvielu, ko lidosta plāno izmantot savā autoparkā. Paredzams, ka no iegūtās ražas varēs saražot 15 000 litru degvielas un tas būtu pietiekami, lai lidostas autoparku nodrošinātu ar degvielu vienu gadu.

Lelystad lidostai ir aptuveni 15 transporta līdzekļu. Arī turpmāk lidosta plāno audzēt rapsi degvielai. Lidostai ir aptuveni 110 ha zemes, ko varētu apstrādāt rapša audzēšanas vajadzībām.

 
Mazzalves pagastā notiks ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi
Tuesday, 30 September 2008
Mazzalves pagasta padome ir parakstījusi aizdevuma līgumu ar Vides investīciju fondu, lai realizētu projektu “Ūdenssaimniecības sistēmas uzlabošana Mazzalves pagasta Ērberģes ciemā”. Projektu ir atbalstījis arī Latvijas Vides aizsardzības fonds, piešķirot dāvinājumu.
Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 356 - 360 no 840