Papildināta Virums bibliotēka
Wednesday, 20 November 2013

ImageVirums bibliotēkā ievietotas saites uz vairākiem jauniem ES normatīvajiem aktiem, kā arī uz diviem pētījumiem par fluorētajām siltumnīcefekta gāzēm.

Tā pat no bibliotēkas izņemta virkne aktualitāti zaudējušu dokumentu.

Aicinām izmantot Virums.lv bibliotēku !

 
Bankokā sākas Monreālas protokola pušu 25.sanāksme
Monday, 21 October 2013

Taizemes galvaspilsētā Bankokā šodien sākas Vīnes Konvencijas par ozonā slāņa aizsardzību Monreālas protokola par ozona slāni noārdošajām vielām pušu 25.sanāksme.

Sanāksme turpināsies visu nedēļu līdz piektdienai, 25.oktobrim.

 
Francija ceļ nodevu augstu emisiju vieglajiem auto
Tuesday, 17 September 2013

Francija plāno paaugstināt nodevas par automašīnām ar augstu emisiju līmeni iegādi maksimumu līdz 8000 eiro pašreizējo 6000 vietā. Paredzams, ka šis pasākums varētu radīt budžeta ieņēmumus 100 miljonu EUR robežās (apmēram 70 000 000 latu), ziņo avīze Les Echos.

Jaunā iniciatīva paredz ierobežot arī subsīdijas zemas emisijas transportlīdzekļiem, ziņo laikraksts anotāciju lapā nenoaucot savus avotus. Izvērstāka ziņa par to tiks publicēta otrdien.

Šādu divvirzienu sistēmu 2008.gadā ieviesa bijušais prezidents Nikolā Sarkozī, lai veicinātu transportlīdzekļu ar zemu izmešu līmeni pārdošanu.

 
Skotija dod zaļo gaismu Eiropas lielākajam plūdmaiņu elektrostacijas projektam
Tuesday, 17 September 2013

Skotijas valdība pirmdien devusi piekrišanu tam, lai sāktu darbu pie lielākā paisuma bēguma enerģijas projekta Eiropā- Pentlandfirsā, šaurumā, kas atdala Orknejas salu no kontinentālās Skotijas.

MeyGen Limited, investīciju bankas Morgan Stanley, iekārtu ražotāja International Power un plūdmaiņu tehnoloģiju uzņēmuma Atlantis Resources Corporation kopuzņēmums, plāno uzstādīt paisuma masīvu ar kopējo jaudu 86 MW. Projekts tiks realizēts pa piesmiem sākot ar 9 MW demonstrējumu projektu.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas padomē turpinās fluorēto siltumnīcefekta gāzu regulas apspriešana
Thursday, 12 September 2013

Eiropas Padomes kopš šā gada sākuma intensīvi strādā pie priekšlikuma Eiropas parlamenta un Padomes regulai par fluorētām siltumnīcefekta gāzēm, kas faktiski vērsta uz fluorēto siltumnīcefekta gāzu lietošanas izskaušanu.

Viens no jaunā regulējuma izstrādes mērķa pamatojumiem ir tas, ka šobrīd spēkā esošās Eiropas Parlamenta un Padomes regulas 842/2006 attiecībā uz noteiktām fluorētām siltumnīcefekta gāzēm prasību ieviešana nodrošinātu vien daļēju fluorēto SEG gāzu emisiju samazināšanu, un ir nepieciešams regulu pārstrādāt , lai darbības jomu precizētu un arī  paplašinātu attiecībā uz vēl citiem pielietojumiem, kuros fluorētās SEG gāzes tiek izmantotas ievērojamos daudzumos.

Padome darbu Vides darba grupā Lietuvas prezidentūras vadībā atsāks septembra vidū un ir līdz gada beigām ir sagaidāms visai intensīvs darbs pie jaunās regulas projekta.

Latvijā par regulas projekta izstrādi atbildīgā institūcija ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 21 - 25 no 840