Notiks diskusija par zaļo patēriņu
Wednesday, 25 June 2014

Kas ir Zaļais patērētājs? Ko par viņu saka zinātnieki? Kā mūsu iracionālā uzvedība traucē vai palīdz būt zaļiem?

26.jūnijā, plkst. 18:00 biedrība "Homo ecos" aicina uz diskusiju par šiem jautājumiem.

Ikviens produkts, ko nopērkam, rada ietekmi uz vidi. Cik no mums, izvēloties preces veikalos, apsver ne vien to izskatu, cenu un funkcionalitāti, bet arī ietekmi uz vidi? Mēs visi gribam dzīvot labāk, bet izrādās, dubultojoties ienākumiem, mūsu radītās ogļskābās gāzes emisijas pieaug par 80 %. Pārtika, ko ēdam, apģērbs un mājoklis rada vairāk par pusi no visām nelabvēlīgajām ietekmēm uz vidi. Ja vēl pievienojam transportu – kopā tas ir vairāk kā trīs ceturtdaļas cilvēku radītās slodzes Zemes ekosistēmai. Cik gatavi esam mainīt savus patēriņa ieradumus, lai samazinātu patēriņa radīto slodzi videi?

Vairums no mums zina vismaz dažus paņēmienus, kā samazināt ietekmi uz vidi, bet – vai mēs tos izmantojam? Kāds ir “zaļais” patērētājs un kāda ir viņa motivācija? Kas viņam traucē ikdienā būt tik “zaļākam”?

Lasīt tālāk...
 
DELFI: Nīderlandē atcelts kažokzvēru audzēšanas aizliegums
Wednesday, 04 June 2014

Nīderlandes valsts tiesa Hāgā atcēlusi aizliegumu, kas 2024.gadā paredzēja aizliegt ūdeļu audzēšanu Nīderlandē.

Aizliegumu noteica Nīderlandes Senāts 2012.gada decembrī, tomēr tiesa pasludināja aizliegumu par antikonstitucionālu, atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

Sagaidāms, ka lēmumam būs starptautiska mēroga ietekme, jo par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu tiek diskutēts daudzās valstīs.

Lasīt tālāk...
 
Eiropa publicē jauno F-gāzu regulu
Wednesday, 21 May 2014

 Eiropas Savienības Oficiālā vēstneša 2014.gada 20.maija numurā ir publicēta 2014.gada 16.aprīlī Eiropas Parlamentā pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) Nr. 517/2014 par fluorētām siltumnīcefekta āzēm (F-gāzēm).

Šī regula, kas stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, tas ir- 9.jūnijā un ko piemēro no 2015.gada 1.janvāra, atceļ pašreiz spēkā esošo Regulu (EK) Nr. 842/2006.

Lasīt tālāk...
 
NRA: Trūkst finansējuma energoefektivitātes uzlabošanai valsts iestāžu ēkās
Monday, 25 November 2013

ImageVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka laikā no 2012.gada novembra līdz šā gada 2.oktobrim no emisiju kvotu izsolēm Latvija ir ieguvusi 7 079 390 latus, lai gan sākotnēji bija paredzēts, ka šī summa būs krietni lielāka - ap 20-40 miljoniem latu. Iegūtā finansējuma būtisks samazinājums ir saistīts ar to, ka krasi samazinājās emisijas kvotu cena - tā bija trīs reizes mazāka nekā minimālā agrāk prognozētā cena. Lai gan Eiropas Parlaments 3.jūlijā, atkārtoti balsojot par emisijas kvotu pārpalikuma apjoma samazināšanu, atbalstīja 900 miljonu EUA izsolīšanas atlikšanu uz Eiropas Savienības emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas 3.perioda (2013.-2020.gads) vēlākajiem gadiem, tas pagaidām būtiski nav palielinājis cenu, un palielinājums šogad vairs netiek arī prognozēts.

Lasīt tālāk...
 
Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts elektromobilitātes attīstības plāns
Friday, 22 November 2013

7.novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Elektromobilitātes attīstības plāna 2014.-2016.gadam projekts.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas sniegto informāciju Elektromobilitātes attīstības plāna mērķis ir mazināt transporta sistēmas atkarību no naftas, nepasliktinot tās efektivitāti un neapdraudot mobilitāti.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 16 - 20 no 840