Konstatē tirdzniecību ar īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem
Thursday, 23 November 2017

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Pārbaudēs, kas notika sadarbībā VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi izņemti izstrādājumi no Āfrikas ziloņa, brūnā lāča un Eiropas ūdra kopumā 2500 eiro vērtībā. Saistībā ar deviņu Eiropas ūdru ādu nelegālo tirdzniecību, pēc ekspertīzes veikšanas tiks lemts par kriminālprocesa ierosināšanu, savukārt pret ziloņkaula ilkņa un brūnā lāča ādas tirgoņiem uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības process.

Tāpat DAP un VP šogad konstatējusi un izņēmusi arī četrus  kažokādu izstrādājumus ar vilka ādas apdari, vienu ocelota (Leopardus pardalis) kažokādas jostu, peļu klijāna, vistu vanaga un meža pūces izbāžņa veidošanas ādas sagataves, koraļļus un lāčādu.

Lasīt tālāk...
 
Rāznas Nacionālā parka jubilejas konference pulcēs dabas pētniekus
Wednesday, 22 November 2017

Ceturtdien, 23. novembrī, Rēzeknē Latgales vēstniecības "GORS" mazajā zālē "Zīdaste" norisināsies Rāznas Nacionālā parka 10. gadu jubilejas konference, kurā satiksies valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, dabas pētnieki un zinātnieki, lai diskutētu par jau paveikto dabas aizsardzībā desmit gadu laikā un ieskatītos nākotnes izaicinājumos. Pasākums ir bez maksas un Dabas aizsardzības pārvalde aicina piedalīties tajā ikvienu interesentu.

Lasīt tālāk...
 
Monreālā notiek starptautiska ozonas slāņa aizsardzībai veltīta sanāksme
Monday, 20 November 2017

Šodien Monreālā (Kanāda) sākas apvienotā Vīnes konvencijas par ozona slāņa aizsardzību pušu 11. un Monreālas protokola par ozona slāni noārdošām vielām pušu 29. sanāksme.

Šogad aprit 30 gadi kopš Monreālas protokola pieņemšanas un kā simboliska dāvana šajā gadadienā izskanēja paziņojums, ka 20 puses ir ratificējušas Monreālas protokola Kigali grozījumu, kas pieņemts Monreālas protokola pušu 28. sanāksmē Kigali (Ruanda) un ietver protokola tvērumā fluorogļūdeņražus jeb tā saucamās F-gāzes – vielu grupu, kas tiek izmantotas kā populāri ozona slāni noārdošo vielu aizstājēji, bet kam piemīt ievērojami siltumnīcefekta potenciāli. Līdz ar to Monreālas protokola Kigali grozījumi stājas spēkā.

Lasīt tālāk...
 
'Dabas skaitīšanas' dati palīdzēs pieņemt lēmumus
Thursday, 09 November 2017

Latvijā šogad uzsāktajā vērienīgajā biotopu kartēšanā jeb „dabas skaitīšanā" iegūtie dati palīdzēs turpmāk pieņemt tālredzīgus lēmumus dabas saglabāšanā un arī tautsaimniecības attīstībā, informē Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – DAP).

Līdz šim dabas saglabāšanā tika ievērots piesardzības princips, nosakot teritoriju apsaimniekošanas metodes. Projekta laikā iegūtie salīdzināmie un visu Latviju aptverošie dati ļaus izvērtēt patieso situāciju un pamatoti lemt, kādi tieši dabas saglabāšanas pasākumi veicami.

Lasīt tālāk...
 
Par ozona slāni noārdošo vielu importa un eksporta licencēšanu
Monday, 20 February 2017

Ozona slāni noārdošo vielu (OSVN) imports un eksports, ko atļauj Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 16. septembra regula (EK) Nr. 1005/2009 par ozona slāni noārdošām vielām (regula 1005/2009) virknē tās 15. un 17.pantos paredzēto izņēmumu ir pakļauts licencēšanai.

Licencēšanu veic Eiropas Komisija (EK). EK aprēķina un nosaka kvotas OSNV importam brīvai apgrozībai.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 5 no 839