Radioaktīvā ūdens noplūde Fukušimā novērtēta kā 3.pakāpes incidents PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 04 September 2013

Starptautiskās Atomenerģētikas aģentūras mājaslapā publicētā informācija liecina, ka augusta beigās Fukušimas Daiči atomelektrostacijā notikusī radioaktīvā ūdens noplūde pēc Starptautiskās kodol un radioloģisko notikumu skalas novērtēta kā 3.pakāpes incidents.

Starptautiskās kodol un radioloģisko notikumu skala paredz kodol un radioloģisko notikumu septiņu pakāpju dalījumu atkarībā no to nopietnības. Sākot ar 4.līmeni notikums ir vērtējams kā avārija (avārija ar vietēja mēroga sekām).

Ziņu aģentūra REUTERS 4.septembrī ziņo, ka radioaktivitātes līmenis virs augsnes pie tvertnēm, kurās tiek uzglabāts atomelektrostacijas triju bojāto reaktoru dzesēšanā izlietotais ūdens sasniedz 2 200 milizīvertus stundā.

Salīdzinājumam, normālos apstākļos personas saņemtā radiācijas doza ir ap 2 milizīvertiem gadā. Saņemot aptuveni 100 milizīvertu leilu radiācijas dozu organismā sāk notikt skaidri identificējamas izmaiņas asins šūnās.

Pašlaik Fukušimas atomelektrostacijā uzkrātā radioaktīvā ūdens daudzums ir ekvivalents 130 olimpisko peldbaseinu tilpumam un turpina pieaugt. Atomelektrostacijas operators TEPCO kopā ar Japānas valdību turpina darbu pie atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas, kas ietver arī radioaktīvā ūdens noplūžu ierobežošanu un novēršanu.