Lielā Talka- veids kā par velti izdarīt valsts un pašvaldības neizdarīto PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 30 April 2011

Šogad Lielās Talkas sakarā sanāca sarunas ar vairākiem cilvēkiem un rezultātā es nolēmu noformulēt savu viedokli par to, kāpēc es šogad nepiedalos talkā.

Daži argumentē Lielās Talkas lietderībuar to, ka tā saliedē cilvēkus, ka mēs palīdzam savai "valstij", bet, paga, dāmas un kungi- palūkosimies uz šo lietu no citas puses.

Vai tas nav valsts un pašvaldību uzdevums nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras pieejamību, veikt kontroles funkcijas?

No tiem, kas uzspēlētā priekā vicina zaļus karodziņus un aizina vākt svešus mēslus, es vēlētos dzirdēt viedokļus par to, ko dara pašvaldības policijas vai vides jeb īpaši aizsargājamo dabas teritoriju inspektori, lai samazinātu dabas piegružošanu? Cik ir bijuši sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli? Zinu, atbilde būs, ka nevarot jau atrast to, kas mežā izgāzis savas garāžas satur, bet vai kāds vispār ir mēģinājis? Vieglāk taču katru pavasari ir savākt bāleliņus, kas ar dziesmām visu šmuci savāks.

Valdība ir aplikusi cilvēkus ar nodokļiem- paaugstināts PVN, NĪN, akcīze degvielai. Un jūs, ko, gribat, lai cilvēki tagad tērētu vēl vairāk savas naudas, lai atkal- par brīvu(!) izdarītu valsts un pašvaldības iestāžu darbu?

Otra lieta- atkritumu apsaimniekošanas sistēma un tās izmaksas.

Ļoti gribētos zināt, kādi aprēķini ir pamatā, piemēram, Jūrmalā jaunuztapušajam atkritumu pieņemšanas punktam, kurā tonnas atkritumu nodošana maksā 22 vai 23 latu, kamēr atkritumu nodošana Jelgavā vai Getliņos Rīgā maksā tikai 9 Ls/t, bet Jaunmārupē- 3,50 kubikmetrā? Vai cienījamajiem, bet vai nu alkatīgajiem vai nekompetentajiem lēmumu pieņēmējiem neienāk prātā doma, ka tas ir vistaisnākais ceļš kā atkritumiem nonākt apkārtnes mežos?

Man personīgi nevajag īpašu dienu, lai es mežā paceltu un aiznestu līdz miskastei apdzīvotā vietā svešu čipšu paku, bet tiem pašiem Latvijas valsts mežiem, kas var sabūvēt nekurienes vidū desmitiem kilometru garas autostrādes, gan jau ka atrastos pāris tūkstošu latiņu bezdarbniekiem, kuru mūsu valstī pagaidām vēl netrūkst, ar slēpju nūjām, kas lasa atkritumus vai ik pārdienas, tāpēc nevajagspēlēt uz kautkādām tautas kopības jūtām lai "na haļavu" tiktu galā ar savu pienākumu pildīšanu.

Jānis Pļavinskis, Virums.lv redaktors

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība