IAEA publicē datus par izlietotās kodoldegvielas temperatūru Fukušimas AES PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 17 March 2011

Pusnaktī uz 17.maiju Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (International Atomic Energy Agency, IAEA) mājas lapā publicēti dati par temperatūru izlietotās kodoldegvielas beseinos (sk. zemāk).

Laiks (Latvijas)
4.reaktors 5.reaktors6.reaktors
14.marts plkst. 12:08
84 0C
59,7 0C
58 0C
15.marts plkst. 12:00
84 0C60,4 0C58,5 0C
16.marts, plkst. 7:00
datu nav62,7 0C60,0 0C

 

Kodolreaktora izlietotā degviela ir stipri radioaktīva un vēl ilgu laiku pēc izņemšanas no reaktors turpina radīt ļoti daudz siltuma, tādēļ tā tiek glabāta lielos ar ūdeni pildītos baseinos, kas vienlaicīgi kalpo arī kā aizsargs pret radioaktīvo starojumu. Ūdens šajos baseinos tiek nepārtraukti dzesēts, lai aizvadītu siltumu, kas izdalās no izlietotās kodoldegvielas, un šim procesam ir nepieciešams nepārtraukts elektroenerģijas avots. Parasti ūdens temperatūra šajos baseinos tiek uzturēta zemāka par 25 0C.

Ņemot vērā ievērojamo siltuma un radioaktīvā starojuma daudzumu, ko izdala izlietotā degviela, ūdens līmenis un temperatūra šajos baseinos ir nepartraukti jāuzrauga. Ja ūdens līmenis krītas vai tā temperatūra sasniedz viršanas temperatūru un tas iztvaiko tiktāl, ka vairs nepārklāj izlietoto kodoldegvielu, tas rada radioaktīvā starojuma izplatīšanās un izlietotās degvielās tālākas sakaršanas risku. Bažas par Fukušimas Daiiči AES izlietotās kodoldegvielas baseiniem rada tas, ka ir apdraudēta elektroenerģijas pieejamība baseinu dzesēšanai nepieciešamajā apjomā.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība