'Danone' samaksā sodu par savu produktu īpašību pārspīlēšanu PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 24 February 2011
Latvijas lasītājiem, iespējams, ir paslīdējis garām fakts, ka franču megakompānijas "Groupe Dannone" meitasuzņēmums ASV "Dannon Co." 2010.gada nogalē piekrita samaksāt 21 miljonu ASV dolāru lielu sodu par savu produktu jogurta "Activia" un piena dzēriena "DanActive", kas ASV, Kanādā un pie mums, Austrumeiropā, pazīstams ar nosaukumu "Actimel", īpašību pārspīlēšanu.

Abu minēto produktu- jogurta "Activia" un piena dzēriena "DanActive" jeb "Actimel" reklāmās tiek uzsvērts, ka jogurta "Activia" sastāvā esošās baktērijas palīdz mazināt vēdera uzpūšanos un aizcietējumu, bet "Actimel" dzeršana uzlabo imunitāti.

Tomēr ASV Federālā tirdzniecības komisija (Federal Trade Commission, FTC) uzskatīja, ka reklāmas paustajiem apgalvojumiem nav zinātniska pamatojuma.

FTC vienojās aruzņēmumu, ka tas neizplatīs pieņēmumus par atsevišķām savu produktu īpašībām ja vien tās nebūs apliecinājusi ASV Pārtikas un zāļu administrācija (Food and Drug Administration, FDA).

Šī lieta, ko virzīja Oregonas un Tenesijas štatu advokāti, un tās ietvaros panāktā vienošanās ir apjomīgākā no vienlaicīgi vairākos štatos ierosinātajām lietām patērētāju aizsardzībai pārtikas sektorā.

 

Avots:Opuixmedia.com

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība