Saules enerģijas tehnoloģiju tirgū ievērojama izaugsme PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 20 February 2011

ImageSanhosē (Kalifornija, ASV) saules paneļu ražotājs "SunPower Corp." paziņojis par labākiem ieņēmumiem un paaugstinājis peļņas prognozi šī gada pirmajam ceturksnim, izraisot arī savu akciju vērtības celšanos par gandrīz 6% līdz 18,45 USD par akciju pēcbiržas tirdzniecībā pēc 1,7% kāpuma biržas tirdzniecības sesijas laikā.

Uzņēmuma pēdējo četru ceturkšņu tīrā peļņa bija 152,3 miljoni USD (1,44 USD uz akciju), kas ievērojami pārsniedz 8,5 miljonus USD (jeb 9 centus uz akciju) gadu iepriekš.

Ieņēmumu pieaugums par 71% no 547,9 miljoniem USD līdz 937,1 miljoniem USD pārsniedza par optimistisko analītiķu prognozētos 931,4 miljonus USD.

"Atkarībā no tā cik daudz jaunu ražošanas jaudu parādīsies gada otrajā un trešajā ceturksnī, mēs varam sastapties ar zināmu spiedienu no cenu puses," norāda Kristīne Hersija, "Wedbush Securities" analītiste.

"SunPower Corp." augstas efektivitātes saules paneļi parasti tiek pārdoti par 20-40% dārgāk par to Ķīnā izgatavotajiem konkurentu izstrādājumiem, taču ķīnieši lielā tempa palielina ražošanas jaudas un tā uzvar atjaunojamo tehnoloģiju tirgos Eiropā un ASV. "SunPower Corp."ir palielinājusi ražošanas jaudas un dīleru tīklu, kas tuvojas pusotram tūkstotim visā pasaulē tā nodrošinot savai produkcijai globālu noieta tirgu.

Tāpat kā konkurenti "First Solar Inc", arī "SunPower Corp." bez tīras saules paneļu tirdzniecības ir pievērsusies arī saules elektrostaciju projektēšanai un izbūvei u citu projektu attīstīšanai, radot noieta kanālu saviem izstrādājumiem un gūstot lielāku stabilitāti cenu jomā.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība