Britu melnais humors: ar krematorija siltumu plāno sildīt peldbaseinu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 16 February 2011

Lielbritānijā kāda pašvaldība ir devusi "zaļo gaismu"projektam, kas paredz sildīt peldbaseina ūdeni izmantojot kaimiņos esošo krematoriju.

Šī iecere, kas ir pirmā šāda veida Lielbritānijā paredz izmantot krematorija dūmgāzu siltumu, lai apsildītu blakus esošo atpūtas centru un tā jaunuzcelto peldbaseinu.

"Kremācijas process ir jutīgs temats, tādēļ mēs vēlamies būt pārliecināti, ka mūsu idejai ir plašs atbalsts," saka pašvaldības vadītājs. Pēc viņa vārdiem, 80-90 % cilvēku, ko pašvaldība ir aptaujājusi, atbalsta ieceri.

"Mēs esam centušies rūpīgi izskaidrot, kā darbojas šī tehnoloģija, ka tā ir pārbaudīta, uzticama un tiek izmantota daudzviet Eiropā un īpaši Zviedrijā," viņš norāda.

"Mēs jau sniedzam atbalstu iedzīvotājiem māju siltināšanā, tādēļ mums šķita pareizi realizēt šo enerģiijas, kas citādi ietu zidumā, izmantošanas iespēju."

Tomēr vietējās tirdzniecības kameras pārstāvji nav tik lielā sajūsmā par šo ieceri. "Šie priekšlikumi... tas ir slimi un apvainojoši mūsu iedzīvotājiem," ieceri komentē Rodžers Makenzijs, Lielbritānijas lielākās sabiedriskajā sektorā strādājošo arodbiedrības "Unison" reģionālais sekretārs.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība