Biocīdu reģistrēšanu veiks LVĢMC PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 20 January 2011

20.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.184 "Prasības darbībām ar biocīdiem", kas paredz kārtību, ka darbību veicējs, kurš vēlas ražot vai importēt biocīdu vai aktīvo vielu vēršas ar iesniegumu Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC), kurš, atbilstoši 2010.gada 21.oktobra grozījumiem Ķīmisko vielu likumā, veiks biocīdu reģistrāciju, pagaidu reģistrāciju vai ar atļauju, kā arī inventarizācijas numura saistītu administratīvo aktu izsniegšanu.

Pašreizējā noteikumu versija paredz, ka LVĢMC tikai "sagatavo atzinumu par biocīda reģistrāciju, pagaidu reģistrāciju vai lietošanas atļauju", bet reģistrāciju veic vai lietošanas atļauju, pamatojoties uz šo atzinumu, izsniedz Valsts vides dienests.

Grozījums noteikumos veikts, lai šis ar biocīdu reģistrāciju, pagaidu reģistrāciju, lietošanas atļaujas vai inventarizācijas numura saņemšanu saistītais ar administratīvais process,  notiktu vienas institūcijas ietvaros.

Pēc pieņemšanas grozītie noteikumi attieksies uz biocīdu ražotājiem un importētājiem, kas plāno izplatīt Latvijas tirgū biocīdus. Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra biocīdu datu bāze satur ziņas par 31 biocīdu ražotāju un 176 importētājiem, t.sk. Latvijas uzņēmumiem, kas ieved biocīdus no pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī 34 ārvalstu uzņēmumiem, kas Latvijā izplata biocīdu bez Latvijas pārstāvja starpniecības.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība