Paraksta līgumu par infrastruktūras uzlabošanu 'Getliņos' PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 20 January 2011

19.janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un SIA „Getliņi EKO” parakstīja līgumu par infrastruktūras uzlabošanu sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi”, lai būtiski uzlabotu atkritumu apglabāšanu un apstrādi cilvēkiem un videi drošā veidā.

Šīs aktivitātes plānotas ES Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansētā projekta „Papildus infrastruktūras izveide sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi”” ietvaros.

Pasākumā piedalījās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis, VARAM valsts sekretāra vietniece, Investīciju departamenta direktore Vija Gēme, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un SIA „Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Ministrs R.Vējonis līguma parakstīšanas pasākumā pauda gandarījumu par šī projekta norisi un atzīmēja: „Ir būtiski izveidot ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Rīgas reģionā un modernizēt izgāztuvi atbilstoši starptautiskiem atkritumu poligona standartiem, tādējādi kopumā uzlabojot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu pieejamību”.

Savukārt, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks uzsvēra: „Sakārtota sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēma ir viens no būtiskākajiem pilsētas funkcionēšanas elementiem. SIA "Getliņi EKO" apkalpo visu atkritumu savākšanu Rīgas pilsētā, nodrošinot 21.gadsimta standartiem atbilstošu atkritumu šķirošanu, pārstrādi un uzglabāšanu. Esmu gandarīts, ka mērķtiecīgi strādājot, varam nodrošināt pieejamu un videi drošu pakalpojumu, joprojām saglabājot zemāku tarifu par atkritumu izvešanu nekā tas ir citās lielākajās Latvijas pilsētās”.

Projekta ietvaros sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi” tiks veikti uzlabojumi atkritumu pieņemšanas un apstrādes zonas, iekšējo ceļu un laukumu attīstībai. Tāpat plānota mehānismu remonta darbnīcas un autotransporta novietnes ēkas būvniecība, kā arī vairāk nekā pusmiljona latu plānots ieguldīt atkritumu apglabāšanas zonas attīstībā.

SIA „Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns atzina, ka poligona „Getliņi” izveides mērķis nav vienkārši atkritumu uzglabāšana, bet arī vēlme rādīt priekšzīmi ekoloģiskas atjaunojamās enerģijas ražošanā, ekoloģiskajā lauksaimniecībā un vides apsaimniekošanā kopumā.

Projekta „Papildus infrastruktūras izveide sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi”” kopējās izmaksas ir 4,28miljoni lati, no tām 2, 69 miljonus latu finansē Kohēzijas fonds, bet atlikušo daļu sedz finansējuma saņēmējs- SIA „Getliņu EKO”.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība