Krievijā izbadējušies lāči izrok kapus PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 October 2010

Dēļ ļoti sausās vasaras Krievijas mežos, kur šogad nav ne sēņu, ne ogu, bada izmisumā lāči kapsētās izrok un ēd apbedītos nelaiķus, ziņo portāls Newsru.com atsaucoties uz "The Guardian".

Pasaules Dabas fonda (WWF) Krievijas nodaļas darbiniece Marija Voroncova stāsta, ka Karēlijā kāds lācis iemācījās atvērt zārkus un pēc tam iemācīja to arī citiem lāčiem. Saskaņā ar Voroncovas teikto, kapsētas piesaista ķepaiņus ar lielu daudzumu brīvi pieejamas pārtikas, kas viņiem ir kaut kas līdzīgs milzu ledusskapim.

"Šis ir briesmīgs stāsts. Neviens nevēlas, lai viņu tuviniekus apēstu lācis," saka Voroncova. Viņa norāda, ka vienīgais veids, kā atbrīvoties no lāčiem ir radīt kādu troksni vai nošut tos.

Komi republikā ir reģistrēti jau divi gadījumi, kad izbadējušies lāči izrakta kapsētā kapu un apgrauza mironi. Saskaņā ar aģentūras Komiinform ziņoto, viena no šiem, gadījumiem notika naktī uz 8.oktobri ciemata Verhņij Čov, kas tarodas pie Siktivkaras, kapsētā- Tur lācis izraka augustā apglabātas sievietes kapu un apgrauza tās mirušās atliekas. Zvēru izdevās nošaut. Pēc incidenta pie kapsētas vakarā un nakts laikā norīkotas patruļas.

Saskaņā ar Komi republikas iedzīvotāju vārdiem, lāči arvien biežāk parādās pilsētās un ciemos: viņi meklē pārtiku izgāztuvēs, izrok sakņaugus dārzos. Septembra beigās Siktivkaras centrā noticis arī uzbrukums kādam vīrietim. Lai pasargātos no izsalkušajiem lāčiem, Komi iedzīvotāji veido bednieku patruļas. Atbilstošo norādījumu, sakarā ar bezprecedenta lāču aktivitāti, kas pārtikas meklējumos pārāk bieži dodas uz cilvēku apdzīvotām vietām, pirms dažām dienām ir devis Komi republikas vadītāja pirmias vietnieks Aleksejs Černovs.

Republikas Zemkopības ministrijai ir uzdots izveidot mednieku dežūru grafiku katrā municipālajā apgabalā un paziņot to Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas Komi galvenajai pārvaldei.

Lielākoties lāči traucē Siktivkaras, Siktivdinskas, Ustj-Kulomskas, Kņažpogostskas un Udoras rajonu iedzīvotājus. Piemēram, Siktivdinskas rajona Paļevicu ciemā lāču dēļ jau vairākas dienas darbojas "komandanta stunda"- uznākot tumsai iedzīvotājiem tiek ieteikts bez īpašas vajadzības neatrasties uz ielas. Pirms kāda laika Paļevicos lācis kāda ciemata iedzīvotāja dārzē izraka un apēda gandrīz visus burkānus, saimniekam atstājot tikai lakstus.

"Šo lāču rīcību ir izraisījis neparastais karstums un mežu ugunsgrēki, kas atstājuši mežu iedzīvotājuz bez pārtikas. Piedevām lāčus pievilina pilsētu izgāztuves ar pārtikas atkritumiem," skaidro eksperti. Komi republikas galvenais mednieks Semjons Razmislovs uzskata, ka dēļ pārtikas trūkuma "daudzi no viņiem neizdzīvos".

Tomēr galvenais drauds Krievijas lāčiem ir ne bads, bet gan mednieki un pašreiz Krievijas valdība plāno aizliegt lāču medības to vairošanās sezonā, ziņo "The Guardian".

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība