Konkurss obligātā iepirkuma ietvaros no AER saražotās elektrības pārdošanai PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 28 September 2010

Image24.septembrī, Latvijas Vēstnesī publicēta informācija, ka Ekonomikas ministrija izsludina konkursu par tiesību iegūšanu pārdot vēja, biomasas un biogāzes elektrostacijās saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros. Konkursa iesniegumi tiks pieņemti Ekonomikas ministrijā no 1. līdz 31.oktobrim.

Konkurss tiek izsludināts saskaņā ar Ministru kabineta š.g. 16.marta noteikumiem Nr.262 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”, kuros noteikts, ka turpmāk obligātā iepirkuma tiesību piešķiršana biomasas, biogāzes, saules un vēja elektrostacijām notiek konkursa kārtībā, izvērtējot iesniegto iesniegumu atbilstību administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem.

Šāda iesniegumu vērtēšanas kārtība sniedz iespēju kvalitatīvi izvērtēt iesniegumus, ņemot vērā gan uzstādāmās elektroenerģijas ražošanas jaudas, elektrostacijas darba režīmus, elektrostacijā saražotās siltumenerģijas izmantošanas iespējas, kā arī izejvielas energoresursu ieguvei. Tāpat, ir padarītas caurspīdīgākas administratīvās procedūras, kā arī noteikta komersantiem pārredzama lēmumu pieņemšanas procedūra.

Detalizētāka informācija par konkursu tiesību iegūšanai pārdot vēja, biomasas un biogāzes elektrostacijās saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā .

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība