Vides NVO izvērtējušas politisko partiju piedāvājumu vides aizsardzībā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 20 September 2010

Vides konsultatīvā padome (VKP) ir izvērtējusi politisko partiju un to apvienību piedāvātos risinājumus vides aizsardzības jomā.

Izvērstu un konkrētu piedāvājumu satur „Vienotības ” un KDS programmas, atsevišķus risinājumus piedāvā arī VL/TB/LNNK un Tautas kontrole.

Diemžēl nācās konstatēt, ka politisko partiju un apvienību vairākuma- ZZS, PLL, SC, PCTVL, Atbildība, Ražots Latvijā, Par prezidentālu republiku, Daugava – Latvijai, Pēdējā Partija - programmas  konkrētus risinājumus vides aizsardzības jomā nesatur.

VKP  veicot vērtējumu meklēja konstruktīvus risinājumus un konkrētus priekšlikumus, kuru ieviešana veicinātu vides un dabas resursu aizsardzību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu, tai skaitā sabiedrības līdzdalības nodrošināšanu vides aizsardzībā. VKP atzinīgi novērtē:

"Vienotības" piedāvāto:
- sabiedrības līdzdalības un līdzatbildības pielietošanu valsts vides aizsardzības institūciju darbības efektivitātes paaugstināšanai;
- ūdeņu piesārņošanas samazināšanu, nosakot atšķirīgas prasības notekūdeņu attīrīšanai atkarībā no saņemošo ūdeņu apjoma un jutīguma, un pievēršot uzmanību notekūdeņu attīrīšanas efektivitātei;
- dabas resursu aizsardzības balstīšanu uz zināšanām pilnvērtīgi izmantojot vides datubāzes;
KDS piedāvāto:
- Latvijas ainavu politikas izstrādāšanu,
- konsekventas sabiedrības iesaistīšanas lēmumu pieņemšanā nodrošināšanu;
"Tautas kontrole" piedāvāto:
- noteikt paaugstinātas kvalitātes prasības preču iepakojumam un tirgū esošajām pārtikas prcēm ;
- depozītu sistēmas ieviešana un plaša biodegradabla iepakojuma izmantošana.
VL/TB/LNNK piedāvājumu kompensāciju par aprobežojumiem izmaksas īslaicīgi aizstāt ar obligācijām, kā arī piemērot lielākus nodokļus neefektīvi izmantotiem resurisiem.
Vides konsultatīvā padome apvieno 20 nevalstiskās organizācijas, kas darbojas vides aizsardzības jomā. Vērtējot politisko partiju un apvienību piedāvājumu vēlētājiem tika izmantotas Centrālai vēlēšanu komisijai iesniegtās programmas, kā arī politisko partiju un apvienību mājas lapās atrodamās programmas. VKP apņemas uzraudzīt, kā politiskās partijas un apvienības šos risinājumus īstenos pēc vēlēšanām.
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība