Rāznas ezerā ierobežo makšķerēšanu no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 03 June 2010

Rāznas ezera Zosnas, Dukstigala un Čornajas līcī laikā no 1.marta līdz 31.maijam aizliegs makšķerēšanu no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem.

Šodien, 3.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumos Nr.447 „Rāznas nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi””.

Noteikumu projekts paredz noteikt visām personām vienlīdzīgas iespējas izmantot tām piešķirtās tiesības, tostarp, likumīgi piešķirtās zvejas tiesības, vienlaikus nodrošinot organizētu pārvietošanos ezeros, neapdraudot ezera ekosistēmu, Rāznas, Zosnas, Salāja, Olovecas ezerā, Ežezerā un Bižas ezerā.

Lai nodrošinātu zivju aizsardzību nārsta laikā Rāznas ezerā, noteikumu projektā papildus ir iestrādāta jauna norma, kas Rāznas ezera daļā – Zosnas, Dukstigala un Čornajas līcī – aizliedz makšķerēšanu no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem laikā no 1.marta līdz 31.maijam.

Tāpat noteikumu projekts precizē normas attiecībā uz zemes transformāciju, zemes lietošanas veida maiņu un dižkoku izmēriem atbilstoši jaunākajām izmaiņām normatīvajos aktos.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība