Jaunumi dzērienu primārā iepakojuma apsaimniekošanā PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 09 February 2010

Image9.februārī, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Kārtība, kādā savācams un apsaimniekojams dzērienu primārais iepakojums, kuram nepiemēro depozīta sistēmu un kuru pieņem tirdzniecības vietā vai speciāli izveidotā dzērienu iepakojuma pieņemšanas punktā, un prasības komersantiem, kuri veic šāda iepakojuma pieņemšanu”.

Noteikumu projekts paredz, ka apsaimniekotājs pieņem iepakojumu tirdzniecības vietā, ja dzērienu iepakojuma pieņemšanas punkts iekārtots atbilstoši higiēnas un būvniecības prasībām, vai speciāli izveidotā dzērienu iepakojuma pieņemšanas punktā.

Noteikumu projekts nosaka, ka apsaimniekotājs pieņem gan nebojātu, gan bojātu dzērienu iepakojumu - bojāto ievieto atkritumu savākšanas konteinerā, savukārt nebojāto dzērienu iepakojumu, kuru ražotājs atkārtoti izmanto paredzētajam mērķim, uzglabā tam īpaši paredzētā vietā.

Pieņemto iepakojumu apsaimniekotājs uzskaita un reģistrē.

Apsaimniekotājs nodrošina arī pieņemtā dzērienu iepakojuma transportēšanu uz attiecīgā iepakojuma pārstrādes objektu, šķirošanas vai uzglabāšanas vietu vai uz dzērienu ražošanas vietu, ja dzērienu iepakojumu atkārtoti izmanto.

Apsaimniekotājam Valsts vides dienestā jāsaņem atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas vai uzglabāšanas atļauja.

Apsaimniekotājs par pieņemto dzērienu iepakojumu var maksāt atlīdzību personai, kura nodod dzērienu iepakojumu.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība