Izsludināts jauns atkritumu apsaimniekošanas likums PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 28 January 2010

Image28.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta likumprojekts „Atkritumu apsaimniekošanas likums”.

Likumprojekta, kas ir 26 lappuses garš, mērķis ir nodrošināt būtisku Direktīvas 2008/98EK prasību pārņemšanu Latvijas normatīvajos aktos. Salīdzinājumā ar pašreiz spēkā esošo Atkritumu apsaimniekošanas likumu jaunais likumprojekts paredz ieviest vairākas jaunas definīcijas, noteikt jomas, kurām netiek piemērotas atkritumu apsaimniekošanas normatīvo aktu prasības, un atkritumu apsaimniekošanas hierarhijā ietvert atkritumu atkārtotu izmantošanu, pārstrādi un sagatavošanu atkārtotai izmantošanai.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas ir būtiski noteikt kārtību, kādā tiek noteikti atkritumu apsaimniekošanas reģioni, kā arī noteikt prasības atkritumu rašanās novēršanas programmām un atkritumu apsaimniekošanas plāniem, to saturam, izstrādes un sabiedriskās apspriešanas norisei.

Jaunais likumprojekts paredz nodrošināt direktīvā noteikto prasību sasniegšanu attiecībā uz sadzīves atkritumu dalītās vākšanas sistēmas ieviešanu un sadzīves atkritumu un būvniecības atkritumu mērķu sasniegšanu, kā arī precizēt atkritumu pārrobežu pārvadājumu norises kārtību.

Likumprojekts arī paredz precizēt sadzīves un ražošanas atkritumu apsaimniekošanas norisi.

Virums.lv redakcija aicina iedzīvotājus iepazīties ar šo likumprojektu un ar biedrību un citu organizāciju starpniecību aktīvi iesaistīties tā komentēšanā, jo šis ir viens no normatīvajiem dokumentiem, kas pilnīgi noteikti tiešā veidā skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju, iespējams, pat lielākā mērā, nekā Satversme

Resursi internetā:

- izsludinātā likumprojekts teksts un anotācijas MK mājaslapā .

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība