Visu laiku pasaules vēja brāzmu rekords: 408 km/h PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 26 January 2010

ImagePēc ilgstošas instrumentālo, meteoroloģisko novērojumu un statistisko datu apstrādes un izvērtēšanas, Pasaules Meteoroloģijas Organizācijas Klimatoloģijas komisijas eksperti apkopojuši informāciju par līdz šim spēcīgākajām pasaulē reģistrētajām vēja brāzmām. Pēc ekspertu sniegtā atzinuma, stiprākās vēja brāzmas, kas nav saistītas ar tornado postošo darbību, reģistrētas 1996.gada 10.aprīlī Barrou (Barrow) salā Austrālijā, kad tropiskā ciklona Olivia laikā vējš brāzmās sasniedzis 408 km/h (113,3 m/s). Savukārt otras stiprākās vēja brāzmas – 372 km/h (103,3 m/s) – 1934.gada aprīlī reģistrētas ASV Vašingtonas klana virsotnē.

Viesuļvētras, cikloni un taifūni apzīmē vienu un to pašu dabas parādību, ko raksturo bagātīgas lietusgāzes un spēcīgs vējš, kura maksimālās brāzmas pārsniedz 119 km/h (33,06 m/s). Ja viesuļvētras laikā vēja brāzmas pārsniedz 249 km/h (69,17 m/s), tā tiek pieskaitīta piektajai, visspēcīgāko viesuļvētru, kategorijai.

Varētu būt grūti iztēloties šādu vēju, tāpēc jāpiebilst, ka cilvēka gaita pret vēju ir ievērojami apgrūtināta jau, ja vēja stiprums ir no 17-21 m/s, bet vējš ar ātrumu 29- 33 m/s lauž resnu koku stumbrus, plēš jumtus un nodara citus ievērojamus postījumus.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība