Rīgā taps minerālmēslu pārkraušanas termināls PDF Drukāt E-pasts
Monday, 25 January 2010

Kundziņsalā vai Voleros nākotnē varētu atrasties uzņēmumu grupas "Uralhim" un Rīgas tirdzniecības ostas plānotais minerālmēslojuma pārkraušanas termināls, ziņo portāls DELFI.lv, atsaucoties uz laikrakstu "Bizness&Baltija"(BB).

"Uralhim" ir viens no trim lielākajiem Krievijas amonjaka salpetra un citu minerālu ražotājiem. Pērnā gada nogalē uzņēmums un Rīgas tirdzniecības osta izveidoja kopīgu uzņēmumu "Riga Fertilizer Terminal" un vienojās par minerālmēslu pārkraušanas termināla būvi Rīgas ostā.

"Šobrīd tiek veikta projekta tehniskā ekspertīze un tehnoloģiju izvēle, kā arī analizēti iespējamo zemes gabalu plusi un mīnusi un pētītas ostas infrastruktūras iespējas," laikrakstam norādījis Rīgas Tirdzniecības ostas valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš. Viņš norādījis, ka šis projekta etaps varētu noslēgties šī gada vidū, savukārt pie paša objekta būvniecības būšot iespējams ķerties vasaras beigās vai rudens sākumā, vai arī gada beigās, norādījis Kļaviņš.

Būvniecība varētu ilgt aptuveni 15 mēnešus. Pēc termināla pirmās kārtas palaišanas Rīgā būs iespējams pārkraut līdz diviem miljoniem tonnu minerālmēslu gadā, bet otrā kārta palielinās pārkraušanas apjomus līdz pieciem miljoniem tonnu, ziņo laikraksts.

Kļaviņš paudis, ka galīgās projekta izmaksas vēl neesot aplēstas, taču "viennozīmīgi var apgalvot, ka runa ir par vairāku desmitu miljonu eiro investīcijām".

Kļaviņš laikrakstam neesot atklājis, kur tieši atradīsies jaunais termināls, norādot vien, ka tiek vērtētas iespējas visā ostas teritorijā. Viens no svarīgākajiem nosacījumiem – attīstīta dzelzceļa infrastruktūra.

Savukārt Rīgas ostas Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta vadītājs Vladimirs Makarovs BB norādījis, ka "Riga Fertilizer Terminal" ir iesniedzis dokumentus ar lūgumu kā iespējamo termināla atrašanās vietu izvērtēt Kundziņsalu vai Volerus. Šīs abas vietas ir pietiekamas platības ziņā un tām ir ērta piekļuve dzelzceļam. Šobrīd "Uralhim" projektu izvērtējot no vides aizsardzības viedokļa, un šis process labvēlīgos apstākļos varētu ilgt septiņus mēnešus.

Makarovs kategoriski noraidījis masu medijos izskanējušo informāciju, ka "Uralhim" termināla dēļ Rīgas osta nolēmusi lauzt līgumus ar vairākiem nomniekiem. Viņš uzsvēris, ka šie lēmumi nav saistīti – pagājušajā ceturtdienā ostas valde tikai nolēmusi atrisināt situāciju ar tiem nomniekiem, kuri nepilda savus biznesa plānus.

"Uralhim" par plāniem pārcelt savu darbību uz Rīgu paziņoja pērnā gada vasarā.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība