Zaļā punkta līgumpartneriem garantēts trīs gadu atbrīvojums no DRN samaksas PDF Drukāt E-pasts
Saturday, 23 January 2010

Pēc LR Vides ministra R.Vējoņa rīkojuma parakstot līgumu ar Latvijas Vides aizsardzības fondu, Latvijas Zaļais punkts kļūst par vienīgo ražotāju atbildības organizāciju Latvijā, kuras līgumpartneriem garantēts trīs gadu atbrīvojums no DRN samaksas par izlietoto iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem, elektriskajām un elektroniskajām iekārtām un videi kaitīgām precēm.

Atbrīvojums ir saņemts, izvērtējot Latvijas Zaļā punkta Latvijas Vides aizsardzības fondā iesniegto esošās un plānotās darbības aprakstu, kurš apliecina LZP līdzšinējo veiksmīgo pieredzi un spēju organizēt katra minētā atkritumu veida atpakaļ savākšanu visā Latvijas teritorijā, kā arī nodrošināt normatīvajos aktos noteiktos izlietotā iepakojuma, elektrisko un elektronisko iekārtu, kā arī videi kaitīgu preču pārstrādes apjomus.

LZP Valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Tas, ka LZP ir vienīgais uzņēmums, kam ir piešķirts maksimālais atbrīvojuma termiņš, apliecina, ka arī Vides ministrs un Vides Aizsardzības fonds novērtē mūs kā uzticamu ilgtermiņa sadarbības partneri. Mūsu desmit gadu darbības veiksmes pamatā ir sadarbība ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem visā Latvijā, pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un ārpus tās, un arvien zaļāk domājošo sabiedrību.”

LZP ir dibināts 2000.gada 11.janvāri, kļūstot par pirmo ražotāju atbildības organizāciju Latvijā un Austrumeiropā. Tā darbības pamatā ir ES un Latvijas normatīvie akti, kuri paredz ražotāju un importētāju atbildību par elektrisko un elektronisko iekārtu, videi kaitīgu preču un izlietotā iepakojuma ietekmi uz vidi pēc to nolietošanās, nodrošinot to savākšanu un pārstrādi.

Kļūstot par LZP līgumpartneri, uzņēmums nodod tam atbildību par izlietotā iepakojuma un minēto preču pārstrādes normu izpildi, bet LZP sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas organizācijām veido atkritumu šķirošanas sistēmu un organizē tajā savākto materiālu pārstrādi, kā arī veic sabiedrības izglītošanas un motivēšanas aktivitātes. LZP maksa par sniegto pakalpojumu ir līdz pat 90% zemāka nekā DRN maksājums par identisku materiāla apjomu. Tāpēc dalība LZP sistēmā ir iespēja ne vien apliecināt savu sociālo atbildību un rūpes par vides ilgtspējīgu attīstību, bet arī ievērojami ietaupīt.

Šobrīd iepakojuma, elektrisko un elektronisko iekārtu, kā arī videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu LZP uztic 2500 uzņēmumu. Desmit darbības gadu laikā LZP ir nodrošinājis pārstrādi 469 394 tūkstošiem tonnu izlietotā iepakojuma, bet laikā kopš 2006.gada - 6607 tūkstošiem tonnu nolietoto elektropreču un 11 174 tūkstošiem tonnu videi kaitīgu preču.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība