'Skanska' uzbūvē pirmo ekomarķēto māju Skandināvijā PDF Drukāt E-pasts
Sunday, 10 July 2005

Ekomāja "Skanska", viens no pasaulē lielākajiem būvniecības uzņēmumiem ir pirmais, kas Skandināvijā uzcēlis dzīvojamo privātmāju, kam piešķirts Ziemeļu gulbja ekomarķējums. Ekomarķējuma licence ir piešķirta mājas projektam ar nosaukumu "Uniqhus". Pirmo šādu māju būvniecība sākās šī gada jūnijā Zviedrijas dienvidu pilsētā Malmē, un tās ir paredzēts pabeigt 2005.gada decembrī.

Neskatoties uz to, ka nekustamā īpašuma un būvniecības sektorā dominē vides jautājumi, tas bieži vien netiek ievērots debatēs par tiem. Uzceļot ekomarķētu māju, Skanska cer, ka ar šo rīcību tā palīdzēs lielākam skaitam privātmāju pircēju izdarīt videi draudzīgāku izvēli. Ziemeļu gulbja marķējums varētu būt risinājums vides jautājumu aktualizēšanai būvniecības un nekustamā īpašuma sektorā," saka Jonas Spangenbergs (Jonas Spangenberg), Skanska Dzīvojamo projektu attīstības nodaļas Zviedrijā vadītājs.

Māja, kam piešķirts Ziemeļu gulbja ekomarķējums ir energoefektīva un nodrošina veselīgu dzīves vidi, ir celta no videi draudzīgiem meteriāliem un ļauj tās īpašniekam neraizēties par ietekmi uz vidi sākot no tās celtniecības, līdz pat ekspluatācijas beigām.

Pēc "SIS Miljömärkning AB" materiāliem sagatavojos Jānis Pļavinskis.

Resursi internetā:

    * Ziemeļu gulbja ekomarķējuma kritēriji dzīvojamajām privātmājām