Vienāda veida prasības nolietoto transportlīdzekļu un iepakojuma apsaimniekošanas līgumiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 10 December 2009

10. decembrī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides  ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts „Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas līguma, iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līguma un videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līguma būtiskie noteikumi”.

Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, MK noteikumiem Nr.1293 „Kārtība, kādā atbrīvo no dabas resursu nodokļa samaksas par iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem” un noteikumiem Nr.1294 „Kārtība, kādā atbrīvo no dabas resursu nodokļa samaksas par videi kaitīgām precēm” Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija slēdz līgumus ar nodokļa maksātājiem, kas paši izveidojuši apsaimniekošanas sistēmu, un ar apsaimniekotājiem, kas īsteno savu līgumpartneru radīto attiecīgo atkritumu apsaimniekošanu. Augstāk minētie noteikumi nosaka kārtību, kādā atbrīvo no dabas resursu nodokļa samaksas par attiecīgajiem nodokļa objektiem un prasības apsaimniekošanas sistēmām, savukārt noteikumi Nr. 450 „Kārtība, kādā slēdz un izbeidz līgumu par nolietotu transportlīdzekļu, preču un izstrādājumu iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu, lai saņemtu atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas” nosaka līgumu slēgšanas un laušanas kārtību.

Dabas resursu nodokļa likumā noteikts, ka MK jānosaka arī nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas līguma, iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līguma un videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līguma būtiskos noteikumus.

Tāpēc 10. decembrī izsludinātais noteikumu projekts nosaka nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas līguma, iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līguma un videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līguma būtiskos noteikumus.

Noteikumu projekts nodrošinās vienāda veida prasības visiem apsaimniekošanas līgumiem, ko ar komersantiem slēgs Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība