Atkritumus rekultivētajās izgāztuvēs ievest aizliegts PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 August 2009

ImageAicinājums visiem Talsu un Tukuma rajona iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmumiem, ņemt vērā to, ka izgāztuves, kurās līdz šim tika gāzti atkritumi vairs nedarbojas, tāpēc visus atkritumus turpmāk lūdzu vest uz Rojas šķirošanas pārkraušanas staciju, atkritumu poligonu „Janvāri” Talsu novadā, vai atkritumu pārkraušanas staciju Tukumā Dienvidu ielā 1, un drīzumā arī uz Kandavas pārkraušanas staciju Daigones ielā 20.

Laikā no 2007.gada decembra līdz 2009.gada jūlijam SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra””, sadarbībā ar A/S „Venceb”, veikusi Piejūras reģionā esošo 15 atkritumu izgāztuvju rekultivāciju.

Rekultivētās un pašlaik nodotās izgāztuves Tukuma rajonā ir Irlavas pagasta „Mazpurviņi”, Slampes pagasta „Priedītes”. Drīzumā noslēgsies arī citu izgāztuvju nodošana.

Kandavas novadā – Kandava Štempeļi izgāztuve, Kandavas pagasta Pitriķi, Cēres pagasta Beikas un Stacijas izgāztuves, Matkules pagasta Sūniņas, Zemītes pagasta Ģibas, Vānes pagasta Dzeņi un Zantes pagasta Alkšņi.

Tukuma novadā Degoles pagasta Riguļi, Džūkstes pagasta Brātiņu priedes un Sukšu kapu izgāztuves, Jaunsātu pagastā Strēļi-Jēģeri, Lestenes pagastā Mariņmuiža, Pūres pagastā Lielstrauti, Slampes pagastā Dzeņi, Tumes pagastā Zvāre un Ziedoņi, Zentenes pagastā Anzas.

Engures novadā - Engures pagasta Bērzu ceļa izgāztuve, Smārdes pagasta Bērziņi.

Talsu rajonā rekultivētās un pašlaik nodotās izgāztuves ir Talsu novada Ģibuļu pagasta „Ausumi” un „Spāre”, Īves pagasta „Ķurbe”, Ķūļciema pagasta „Dālderi”, Lībagu pagasta „Ķīļi”, Lubes pagasta „Ķeirāni”, Valdemārpils pilsētas izgāztuve, Vandzenes pagasta „Kūlas”, Virbu pagasta „Sami un Balgales pagasta „Lauciņi”.

Atkritumus nekādā gadījumā nedrīkst ievest arī izgāztuvēs Rojas novadā Rojas vecajā izgāztuvē un Mērsraga pagasta Aizsilniekos. Dundagas novada Kolkas pagasta izgāztuvē un Dundagas pagasts Mačās.

Izgāztuvju rekultivācijas projekts ietvēra šādus darbus: atkritumu, kas izkliedēti izgāztuves teritorijā, savākšanu un pārvietošanu vienā kaudzē uz izgāztuves vidusdaļu; izgāztuves sānu nogāžu veidošanu, atkritumu blietēšanu un virsmas izlīdzināšanu; izgāztuves pārklāšanu ar pretfiltrācijas un auglīgās grunts slāņiem, izgāztuves apzaļumošanu, ieskaitot teritorijas sakopšanu izgāztuves daļā, no kuras atkritumi būs pārvietoti, brīdinājuma zīmju uzlikšanu par to, ka izgāztuve ir slēgta. Lai kontrolētu pazemes ūdeņu piesārņojumu, katrai izgāztuvei izveidota rekultivētās izgāztuves novērojumu programma, kas ietver monitoringa punktu izvietojumu un mērījumu biežumu. Monitoringa un kontroles pasākumi rekultivētajās izgāztuvēs tiks veikti vismaz 20 gadus.

Kopā, līdz šī gada beigām A/S „Venceb” rekultivēs 39 izgāztuves. Rekultivācijas darbu izmaksas ir 3 457 954,49 Eiro, no kuriem 85% ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums, pārējās izmaksas tiek segtas ar valsts budžeta un SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” līdzekļiem.

Atkritumu izgāztuvju rekultivācija ir ļoti nozīmīgs vides projekts, kura rezultātā tiek mazināta izgāzto atkritumu kaitīgā ietekme uz vidi.
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība