Ķīmiskās avārijas dēļ aicina iedzīvotājus nedoties uz Voleriem un Krēmeriem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 23 July 2009

Rīgā, Kundziņsalā, Baltijas konteineru terminālā naktī no trešdienas uz ceturtdienu konteinerā ar bīstamu ķīmisku vielu, iespējams, acetona ciānhidrīnu, sākās nekontrolējama reakcija, kuras rezultātā notika ķīmiskās vielas noplūde, informē Latvijas ziņu portāli atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Evakuēti vairāki simti tuvāko apdzīvoto vietu - Voleru, Kundziņsalas, Krēmeru iedzīvotāji, daļa - piespiedu kārtā.

Atbildīgās amatpersonas uzsver, ka šis ir preventīvs pasākums un patlaban rīdzinieku drošība nav apdraudēta, bet iesaistītie operatīvie dienesti un institūcijas veic nepieciešamās darbības, lai likvidētu ķīmiskās vielas noplūdi.

Acetona ciānhidrīns ir bezkrāsains, viegli uzliesmojošs, ārkārtīgi indīgs šķidrums ar vieglu zilskābes smaržu. Nonākot organismā acetona ciānhidrīns sadalās un rada zilskābi.

Kopumā ostā esot 20 tonnas šīs bīstamās vielas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Ainars Pencis ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka joprojām pastāv iespējamība, ka var notikt sprādziens - šāda iespējamība pastāv, ja ķīmiskā viela nonāk saskarsmē ar ūdeni, taču pagaidām tādi draudi neesot.

"Panikai nevajadzētu būt, bet iedzīvotājiem nevajadzētu braukt uz Voleriem, Krēmeriem un Kundziņsalu. Iedzīvotājus lūdzam nebraukt uz turieni," uzsvēra Pencis.

Latvijas Radio ziņo, ka avārija notikusi, jo kādam konteineram ar bīstamo vielu esot sabojājušies drošības ventīļi. Konteiners pašlaik tiekot dzesēts, līdz ar to spiediens tajā mazinājies un arī draudi turpmākai izplūdei mazinājušies, par to preses konferencē ceturtdien informējis Pencis.

Atgādināsim, ka acetona ciānhidrīns bija arī 1990. gada 3. novembrī Novopolockas ķīmiskajā rūpnīcā "Polimir" notikušās avārijas vaininieks, kad apkārtējā vidē noplūda apmēram 24 tonnas šīs viemas, kas kā rūpnīcas garbinieku nolaidības, tā arī liktenīgas nejaušības (dehermetizētas notekūdeņu akas) dēļ pa vietējo upīti nonāca Daugavā, kur iznīcināja lielu daudzumu zivju un citu ūdens dzīvnieku kā Baltkrievijas, tā arī Latvijas teritorijā. Rīgā un Daugavpilī uz vairākām dienām tika pārtraukta dzeramā ūdens ņemšana no Daugavas.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība