Pabeigta PHB atkritumu izvešana no Latvijas PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 17 March 2009

Image Februārī ir pabeigta ANO Attīstības programmas un Pasaules vides fonda finansētā projekta īstenošana, kura ietvaros no Latvijas tika izvestas 635 tonnas polihlorēto bifenilu saturošu iekārtu, kas vēl no Padomju laikiem tika ekspluatētas vai uzglabātas uzņēmumos Latvijā- šādu informāciju šodien preses konferencē izplatīja ANO attīstības programmas birojs Latvijā.

Minētais projekts tika uzsākts 2006.gada martā sadarbībā ar Vides ministriju, SIA "Vides investīciju fonds" un Valsts vides dienestu. Projekta ietvaros tika identificēts un savākts ievērojams daudzums PHB saturošu iekārtu- galvenokārt kondensatoru un transformatoru. 2009.gada februārī iznīcināšanai no Latvijas tika izvesta pēdējā bīstamajā krava.

Ņemot vērā, ka PHB ir īpaši bīstama ķīmiska viela- tā ir kancerogēna, mutagēna un bīstama videi un cilvēka veselībai, projekta dalībnieki - uzņēmumi - projekta ietvaros nodrošinājuši iekārtu iepakošanu speciālos metāla konteineros, kas pildīti ar īpašu absorbējošu materiālu, tādējādi nodrošinot šo iekārtu drošu un normatīvajiem aktiem atbilstošu transportēšanu.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība