Vienreizlietojamos traukus marķēs ar kompostējamības zīmēm PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 05 March 2009

5. martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „No bioplastmasas un oksi-sadalāmās plastmasas izgatavota iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu marķēšanas kārtība un uz šā iepakojuma un šiem galda traukiem un piederumiem norādāmā informācija (marķējums) par materiālu veidu”.

Noteikumu projekts nosaka no bioplastmasas un oksi-sadalāmās plastmasas izgatavota iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu marķēšanas kārtību, kā arī uz iepakojuma un vienreiz lietojamiem traukiem norādāmo informāciju par materiālu veidu. Turpmāk uz šiem izstrādājumiem būs marķējums, kas norādīs, ka  iepakojumu un vienreiz lietojamos traukus drīkst kompostēt atbilstošos apstākļos. Kompostējamības zīmi nedrīkstēs izmantot bez atbilstoša starptautiski atzīta sertifikāta vai licences saņemšanas. Iepakojuma un vienreiz lietojamo trauku marķējumam jābūt skaidri saredzamam, viegli salasāmam un noturīgam.

Vides ministrija interneta mājas lapā publicēs informāciju par starptautiski atzītajām un pielietotajām kompostējamības zīmēm, ko izmanto iepakojuma un vienreiz lietojamo trauku no bioplastmasas marķēšanai.

Papildus informācijai, lūdzu, zvaniet Vides aizsardzības departamenta direktora vietniecei Rudītei Veserei, tel. 67026464, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība