Tiks mainītas prasības darbībām ar biocīdiem PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 12 February 2009

Image12.februārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Vides ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 15.aprīļa noteikumos Nr.184 „Prasības darbībām ar biocīdiem”.

Noteikumu projekts izstrādāts, lai pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 12.decembra Direktīvas 2006/123/EK par pakalpojumiem iekšējā tirgū prasības, saskaņā ar kurām pakalpojumu sniedzējam (komersantam) jānodrošina iespēja administratīvo procedūru un formalitāšu nokārtošanai noteiktos dokumentus iesniegt kompetentajā iestādē elektronisko dokumentu formā. Papildus kompetentajai iestādei ir jānodrošina iespēja dokumentus izsniegt elektronisko dokumentu formā.

Bez tam vairākas 2008.gadā publicētas direktīvas nosaka, ka noteikumos Nr.184 „Prasības darbībām ar biocīdiem” esošais aktīvo vielu saraksts jāpapildina ar tādām vielām kā propikonazolu, tiametoksamu, oglekļa dioksīdu, cikloheksilhidroksidiazēn-1-oksīda kālija sāli (K-HDO), IPBC, tebukonazolu, tiabendazolu, difenakumu, kas arī tiek izdarīts ar augstākminātajiem grozījumiem.
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība