Vides ministrija neatbalsta Latvijas iesaistīšanos jaunas AES celtniecībā Ignalinā PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 04 October 2006

Stop!Vides ministrijas Komunikācijas nodaļa šodien izplatīja paziņojumu, ka Vides ministrija kategoriski iebilst Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā ziņojumā par progresu Latvijas Nacionālās Lisabonas programmas 2005.-2008. gadam īstenošanā sadaļā par enerģētiku paustajam formulējumam, ka „visas trīs Baltijas valstis ir piekritušas izpētīt un attīstīt jaunu atomelektrostacijas (AES) projektu, kas uzlabotu elektroenerģijas piegādi Baltijas valstīs.” Šo ziņojumu EM plāno apstiprināt Ministru kabineta (MK) sēdē 10.oktobrī.

„Lai varētu uzskatīt, ka Latvijas valsts ir piekritusi izpētīt un attīstīt jaunas AES projektu, nepieciešams atbilstošs valdības lēmums par līdzdalību šajā projektā. Lai šādu lēmumu pieņemtu, vispirms ir nepieciešams veikt stratēģisko ietekmes uz vidi novērtējumu. Šāda veida valstiski nozīmīga projekta būvniecību nedrīkst pieļaut bez plašas sabiedriskās apspriešanas, izvērtējot gan ekonomiskos, gan vides aspektus,” skaidro vides ministrs Raimonds Vējonis.

„Protams, Vides ministrija pilnībā atbalsta Latvijas Nacionālās Lisabonas programmas 2005.-2008. gadam mērķi enerģētiskajā sektorā – uzlabot enerģijas piegādes drošību un dažādot enerģijas avotus, tādējādi mazinot Eiropas Savienības dalībvalstu atkarību no viena enerģijas piegādātāja, taču ne jau būvējot jaunu AES! Tos miljardus eiro, ko Latvijai būtu jāiegulda jaunas AES celtniecībā un tās darbības nodrošināšanā, daudz efektīvāk un lietderīgāk varētu ieguldīt, attīstot vietējos energoresursu ieguves veidus, sākot ar ūdens un vēja enerģijas un beidzot ar biomasas izmantošanu enerģijas ražošanā,” uzsver vides ministrs.

Kā zināms, MK 2005. gada 19. oktobrī apstiprināja Latvijas Nacionālo Lisabonas programmu 2005.-2008. gadam, kuras mērķis ir veicināt valsts izaugsmi un nodarbinātību. „Diez vai valsts izaugsmi veicinās iedzīvotājiem, videi un tautsaimniecībai bīstama jauna AES tiešā Latvijas pierobežā,” piebilst Raimonds Vējonis.

Virums.lv