Lapu dedzināšana pilsētā ir kaitīga! PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 02 October 2008

ImageDaudzi, iespējams, nezina, ka populārā lapu dedzināšana ir viens no nozīmīgiem dioksīna piesārņojuma avotiem, un šis piesārņojums ir veselībai ļoti kaitīgs.

Galvenie dioksīnu avoti Latvijā pēc ANO un starptautisko ekspertu novērtējumiem ir, pirmkārt, enerģētika (apmēram 75%), otrkārt, kūlas un veco lapu dedzināšana un ugunsgrēki (apmēram 17%) un, treškārt, individuālo māju apsilde (apmēram 5-7%), pie kam sadedzinot slapju malku mājas krāsnī, bieži veidojas pat 100 reizes vairāk dioksīna kā lielajās kurtuvēs.

Turklāt šāda lapu „apstrāde” rada arī ne visiem apkārtējiem tīkamas smakas. Iespējams, tāpēc, ka daudzi dedzina ne vien lapas, bet arī atkritumus.

Daudzviet pasaulē un arī Latvijā ir aizliegts pilsētās dedzināt lapas. Tā, piemēram, Valmierā saskaņā ar domes saistošajiem noteikumiem lapu dedzināšana pilsētas teritorijā nav atļauta. Protams, var saprast iedzīvotājus, kas lapas dedzina gan tāpēc, ka to darījuši jau paaudzēs, gan tāpēc, ka „tā ir lētāk”, tomēr daži arheologi uzskata, ka viens no iemesliem, kāpēc mūsu senču vidējais dzīves ilgums bija par pāris desmitiem gadu īsāks nekā mums, ir pastāvīga dzīve lēni gruzdošu ugunskuru tuvumā...

Virums.lv pēc Ikskile.com publicētajiem materiāliem.

Foto - Ikskile.com.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība