PVD publicēs aizliegto uztura bagātinātāju sarakstu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 10 September 2008

Lai palīdzētu patērētājiem izvairīties no Latvijā neatļautu uztura bagātinātāju iegādāšanās, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Pārtikas centrs dienesta mājas lapā internetā turpmāk publiskos no Uztura bagātinātāju reģistra izslēgtos uztura bagātinātājus, informēja PVD.

Šogad Pārtikas centrs no reģistra ir izslēdzis septiņus uztura bagātinātājus - ASV ražotos "Neways Green Ql", "Feelin Good" un Korejā ražoto "Fej Jan", jo tika konstatēta neatļauta šo produktu apstrāde ar jonizējošu starojumu, kā arī Itālijā ražotos uztura bagātinātājus "Melatonīns 3mg/Melatonin", "Melatonīns ar saldinātāju 1,2 g", "Melatonin Pura", kā arī ASV ražoto "Melatonin Plus", jo Zāļu valsts aģentūra atzina, ka šie preparāti atbilst zāļu nevis uztura bagātinātāju definīcijai.

Tas, ka šie uztura bagātinātāji ir izslēgti no Pārtikas un veterinārā dienesta Uztura bagātinātāju reģistra nozīmē, ka tos nav ļauts ievest un izplatīt Latvijā.

Uztura bagātinātāju reģistrs un saraksts ar uztura bagātinātājiem, kas no tā izslēgti, atrodams PVD mājas lapā internetā (ja nedarbojas tiešā saite, sekojiet izvēlnēm Datubāzes > Pārtikas centra reģistri).

Papildus informācija par uztura bagātinātājiem, kā arī PVD izdotais buklets (PDF versijā) atridams šeit.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība