DELFI: Igaunijas armija uzskata, ka vēja ģeneratori apdraud valsts drošību PDF Drukāt E-pasts
Monday, 08 September 2008

ImageVēja ģeneratoru parki, kuru Igaunijā kļūst aizvien vairāk, apdraud valsts drošību, jo traucē normālai pretgaisa aizsardzības sistēmas radaru darbībai, atsaucoties uz Igaunijas bruņoto spēku pārstāvju teikto laikrakstam "Eesti Paevaleht", ziņo portāls "Delfi.lv", atsaucoties uz "Delfi.ee".

Igaunijas Aizsardzības spēku virspavēlnieks ģenerālleitnants Antss Lāneotss uzsvēris, ka problēma ir "diezgan reāla," kā piemēru minot Ida-Vīrumā novadu, kur aizvien pieaug vēja ģeneratoru parku skaits. Ar laiku tie var sākt dot radariem viltus trauksmes signālus.

Lai gan pagaidām šādi incidenti nav notikuši, ģenerālleitnants uzskata, ka tas ir iespējams. Par to liecina arī Rietumeiropas valstu pieredze. Turklāt, Lāneotss norādījis, ka viltus signālus maskēšanās nolūkos var izmantot pretinieku lidaparāti.

Daļēji šo problēmu varētu risināt grozījumi Aviācijas likumā, kas paredz, ka vēja ģeneratoru parku ierīkošana būs jāsaskaņo ar Aizsardzības ministriju. Šie likuma grozījumi jau pagājušnedēļ tika pieņemti valdībā.

 

DELFI