Stāmerienas pagastā Lāčplēšu ciemā tiks izbūvēta notekūdeņu attīrīšanas iekārta PDF Drukāt E-pasts
Monday, 14 July 2008
Stāmerienas pagasta padome 30. jūnijā parakstīja aizdevuma līgumu ar Vides investīciju fondu par ūdenssaimniecības projekta ""Lāčplēšu" attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija" finansēšanu, kuram tika piešķirts arī Latvijas Vides aizsardzības fonda dāvinājums.

Stāmerienas pagastā ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi norisinās jau no 2005. gada, kad tika saņemts Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, lai realizētu ūdenssaimniecības projektus Vecstāmerienas un Kalnienas ciemā. Šogad ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi ir ieplānoti Lāčplēšu ciemā, kur veco nosēdaku vietā tiks izbūvēta notekūdeņu attīrīšanas iekārta.

Sakārtojot kanalizācijas sistēmu, tiks uzbūvētas dzelzsbetona konstrukcijas un uzstādītas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Projekta realizācijas rezultātā notekūdeņi tiks attīrīti atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām, bet 50 Lāčplēša ciema iedzīvotājiem tiks likvidēts nepatīkamu smaku un piesārņojuma izplatīšanas avots. Paredzams, ka līdz rudenim projekta realizācija tiks pabeigta.

Ūdenssaimniecības sakārtošanas projekta kopējās izmaksas ir 22 695 LVL un tas tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) līdzfinansējumu, kura apjoms ir 9 555 latu, bet pārējo projekta finansējuma daļu nodrošina pašvaldība, ņemot kredītu no Vides investīciju fonda 10 315 latu apmērā. Pašvaldība ir ieguldījusi arī savus līdzekļus 2 825 latu un pēc projekta realizācijas pašvaldība plāno atgūt pievienotās vērtības nodokli.


 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība