Bērni pakļauti gaisa piesārņojumam jau mātes vēderā PDF Drukāt E-pasts
Monday, 21 April 2008

Bērniem, kas pakļauti augstam pilsētu gaisa piesārņojumam jau atrodoties mātes vēderā, ir trīs reizes lielāks garīgu attīstības traucējumu risks. Tā apgalvo Kolumbijas Universitātes, Bērnu vides veselības centra, ASV pētnieki.

Pētījumā tika analizēta 183 trīsgadīgu bērnu no Harlemas, Vašingtonas un Dienvidu Bronksas spēja mācīties, ņemot vērā gaisa piesārņojuma līmeni, kādam viņi bija pakļauti pirms dzimšanas.

Tika konstatēts, ka 42 bērni, kas, atrodoties mātes dzemdē, bija pakļauti augstiem policiklisko aromātisko ogļūdeņražu iedarbībai (pamatā rodas sadedzinot fosilos resursus – transports un enerģijas ieguve), salīdzinot ar citiem bērniem, kas nebija pakļauti tik augstam piesārņojuma līmenim, uzrādīja 5,7 balles zemākus rezultātus izziņas testā. Līdz ar to šiem bērniem tika konstatētas 2,9 reizes lielāks attīstības traucējumu risks, kas bērniem sākot mācīties skolā var novest pie akadēmiskām grūtībām literatūrā un matemātikā.

Pētījums pierāda, ka gaisa piesārņojums var izraisīt embrionālās attīstības traucējumus, kas īpaši krasi izpaužas vairākus gadus pēc bērnu dzimšanas. Taču pētnieki nespēj izskaidrot, kāpēc šīs izpausmes bērnos attīstās tikai pēc vairākiem gadiem.

Avots: Zaļā Brīvība.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība