DELFI: Ieslēgts mobilais var radīt galvassāpes un bezmiegu PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 23 January 2008

Mobilais vienmēr ar Tevi..Ja pirms desmit gadiem topā bija mobilā tālruņa un reproduktīvās sistēmas darbības traucējumu mīti, tad tagad topā ir bezmiega problēmas, kas saistītas ar tālruņiem. Atšķirībā no 10 gadus senās pagātnes, šodienas mīts ir pierādīts kā patiess.

Amerikas Savienoto valstu un Zviedrijas zinātnieku grupas pierādījušas, ka mobilo tālruņu (un ne tikai) izstarotās un uztvertās radio frekvences var izraisīt bezmiegu.

18 mēnešus ilgušajā pētījumā piedalījušies 35 vīrieši un 36 sievietes, no kuriem daļa visu šo pētījuma periodu dažādos laikos – vakaros, naktīs, dienās - tika pakļauti dažādām radiofrekvencēm.

Pētījumā tika pierādīts, ka tālruņa un citu ierīču izraisītie magnētiskie viļņi ne tikai rada bezmiegu, bet arī apgrūtina koncentrēšanos un rada galvassāpes.

„Ja jums ir zināmas problēmas ar aizmigšanu, varbūt ir vērts padomāt par mobilā tālruņa nolikšanu tālāk no gultas,” sacīts pētījuma atskaitē. Bengts Arnets, stresa un medicīnas pētnieks no Zviedrijas Ūpsalas Universitātes norāda: „tiem, kas tika pakļauti dažādiem radioviļņiem, ziņoja par grūtībām iemigt un viņu miegs nakts garumā nebija tik veselīgs.”

 

DELFI
 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība