Aizupes pamatskolā ir pabeigti notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūves darbi PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 18 December 2007
Šogad Līvbērzes pagastā ir noslēdzies Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansētais projekts “Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecība Jelgavas rajona Līvbērzes pagasta Aizupes pamatskolā”. Tā ietvaros Aizupes pamatskolā tika izbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.
Projekta ietvaros tika veikti demontāžas darbi, arī novecojušās trases tika nomainītas uz  jaunajām. Tā kā skolā notekūdeņu savākšanai tika izmantota izsmeļamā bedre, tad līdz ar projekta ieviešanu Līvbērzes pagasta Aizupes pamatskolā tika atrisināta arī virkne problēmu, kā, piemēram, nepatīkamas smakas.

Pagaidām šīs attīrīšanas iekārtas attīrīs tikai Aizupes pamatskolas radītos notekūdeņus, taču iespējams nākotnē jaunajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām pieslēgs jauno privātmāju ciematu un tuvējās dārzkopības sabiedrības. Pašlaik potenciāli iespējami 50 iedzīvotāji, bet nākotnē, attīstoties privātmāju ciematam, vēl 100 iedzīvotāji.

Projekta realizācija izmaksāja 54 020 Ls. Tā kā pašvaldība nevarēja realizēt projektu tikai ar saviem līdzekļiem, tad no Latvijas vides investīciju fonda tika paņemts 26 840 Ls kredīts, kā arī tika iegūts Latvijas vides aizsardzības fonda dāvinājums 25 000 Ls apmērā.

Līvbērzes pagasta padome jau 2001. gadā uzsāka sadarbību ar LVIF, kad tika realizēts ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekts Līvbērzes ciemā – sakārtota dzeramā ūdens un kanalizācijas sistēma.
 
Latvijas vides investīciju fonds izsniedz aizdevumus pašvaldībām un komercsabiedrībām vides projektu realizēšanai, pie tam kredīts tiek izsniegts ar izdevīgu procentu likmi. Latvijas vides investīciju fonds palīdz klientiem piesaistīt arī dāvinājumus projektu realizācijai un finansē gan ūdenssaimniecības projektus, gan arī citus videi draudzīgus projektus – kā videi draudzīga siltumapgāde, tīrāka ražošana, ēku siltināšana un atkritumu otrreizēja izmantošana.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība