Sālsskābes noplūde A/S 'Cēsu alus' ražotnē PDF Drukāt E-pasts
Monday, 10 December 2007

Naktī uz 8.decembri Cēsīs, A/S „Cēsu alus” ražotnē notika sālskābes noplūde, informē Valsts vides dienests.

Noplūdes avots esot bijusi tvertne, kurā sālsskābe tika uzglabāta. Noplūdes iemesls – stipras vēja brāzmas rezultātā, krītot kastēm, tika bojāts tvertnes līmeņrādītājs, kas izraisīja bojājumu tvertnē un līdz ar to sālskābes noplūdi un tās nonākšanu lietus ūdens kanalizācijas tīklos.

Notikuma vietā lai likvidētu noplūdi un mazinātu iespējamās sekas ieradās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts vides dienesta, Valsts policijas, Cēsu pašvaldības un Cēsu Komunālā uzņēmuma „Vinda” pārstāvji. Operatīvi tika noslēgta bojājuma vieta, lejot ūdeni noplūdusī sālsskābe tika atšķaidīta, tā mazinot iespējamo kaitīgo ietekmi uz vidi.

Noplūdušās sālsskābes apjoms tiks precizēts, ņemot vērā, ka aptuveni 18 kubikmetru ietilpīgā tvertne noplūdes sākumā nebija pilna.

Jau nākamās dienas- 9.decembra rītā noplūdes turpmākie draudi tika pilnībā novērsti, līdz ar to izslēdzot jebkādus kaitīgās ietekmes draudus Cēsu pilsētas iedzīvotājiem. Valsts vides dienesta speciālisti turpina sekot ūdens kvalitātei kanalizācijas tīklos.

Virums.lv. 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība