LU Fizikas un matemātikas fakultātes inovāciju kontaktpunkta atklāšana PDF Drukāt E-pasts
Friday, 07 December 2007

Image Pirmdien, 10. decembrī plkst. 13:15 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas (FMF) fakultātē notiks LU FMF inovāciju kontaktpunkta atklāšana, ziņo LU Preses centrs. LU FMF inovāciju kontaktpunkts ir izveidots, realizējot Latvijas Universitātē īstenotu akadēmisko projektu.

Kontaktpunktā studentiem un pētniekiem būs pieejami resursi - grāmatas par inovācijām, biznesu, patentiem, lielo ražošanas uzņēmumu pieredzi u.tml., kā arī datorprogrammas, kas palīdz nonākt pie jaunām idejām un tās izvērtēt. Pašreiz pieejamas ~35 grāmatas angļu un krievu valodā, kā arī dažādi bukleti. Kontaktpunktā pieejams dators, kurā uzstādītas 2 datorprogrammas – "Ideation Brainstorming", kas ir prāta vētras programma, kura papildus norāda dažādus virzienus, no kuriem analizēt problēmu, un "Kowledge Wizard" programmatūra, kurā jāievada problēmas apraksts, struktūra un tad programma ģenerē ieteikumus, ko vajag mainīt sistēmā, lai tuvotos vēlamajam rezultātam.

Kontaktpunkts izveidots, jo pašreiz pieejamās inovāciju atbalsta struktūras, tajā skaitā LU Inovāciju centrs, darbojas ar gandrīz nobriedušu tehnoloģisku ideju jeb biznesa plānu, savukārt studenti nav spējīgi piedāvāt šādas idejas, jo viņi parasti pietiekoši nepārzina ne tehnoloģijas, ne biznesa iespējas. Kontaktpunkts ļaus iepazīties ar lielo firmu pieredzi inovāciju jomā, biznesa pamatiem, patentu meklēšanu un izstrādāšanu u.c. Arī datorprogrammas palīdzēs nonākt pie vērtīgām idejām. Sagaidāms, ka students, izmantojot kontaktpunkta piedāvātās iespējas, spēs ģenerēt jaunus risinājumus un biznesa idejas, ko tālāk varēs attīstīt LU Inovāciju centrā un biznesa inkubatoros.

Kontaktpunkts sadarbojas ar LU Inovāciju centru, ir nodibināti kontakti ar LIAA, kā arī LU Ekonomikas un vadības fakultāti. Plānots, ka LU FMF inovāciju kontaktpunkts attīstīsies, īstenojot jaunus projektus kontaktpunkta piedāvāto iespēju un resursu paplašināšanai.

Kontaktpunkta atklāšanas laikā paredzēta ne tikai iepazīšanās ar kontaktpunktā pieejamiem resursiem, bet arī LU Atomfizikas un spektroskopijas institūtā izveidotās patentētās asinsvadu bojājumu diagnostikas iekārtas demonstrējums. Pie kafijas tases un pīrādziņiem notiks diskusijas.

Atklāšana paredzēta LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 8, sarkanajā zālē. Uz pasākumu laipni aicināti masu mediju pārstāvji!

Virums.lv 

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība