Salatēva rezidences tuvumā iecerējuši rakt urānu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 27 November 2007

"Areva" salavecisSomijā dibināta Franču kompānija "Areva Resources Finland Ltd" ir iesniegusi pieprasījumu uzsākt urāna rūdas ieguvi Ylitornio (un Rovaniemi) pašvaldību teritorijās Somu Lapzemes dievidaustrumos, ziņo ārzemju mediji.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka šajā rajonā  apgabalā, ko sauc Rumavuoma un kas atrodas uz robežas ar reģiona galvaspilsētas Rovaniemi, kas ir pasaulē pasīstama arī kā Salatēva jeb Santa Klausa oficiālās rezidences atrašanās vieta, 13 kilometru garumā plešas urāna rūdas iegulas, kuru ieguve ir komerciāli pamatota.

"Areva", pamatojoties uz agrāk veiktās Somijas ģeoloģiskās izpētes rezultātiem, uzskata, ka reģionā var atrasties arī vara, cinka, svina, sudraba un zelta atradnes.

Kompānija iesniegusi pieprasījumu licences intensīvu lauka izpētes darbu veikšanai piecu gadu ilgam periodam un atrastās rūdas ieguvei šajā laikā.

 

Somijas kodolelektrostaciju projektu partneris

"Areva" ir daļa no "Areva Group", kuras galvenā mītne atrodas Parīzē, Francijā un kuras labā visā pasaulē strādā aptuveni 61 000 darbinieku.

"Areva" ir viens no galvenajiem partneriem "Olkiluoto 3" atomelektrostacijas būvniecības projektā nuclear. Šī atomelektrostacija tiek būvēta Somijas Rietumu piekrastē sadarbībā ar "Teollisuuden Voima Oy". Projektu, kuru apsēdušas tehniskās un ekonomiskās problēmas ir paredzēts pabeigt 2009.gadā.

Tajā pat laikā "Areva" ir iesaistīta "Loviisa" atomelektrostacijas projektā Somijas dienvidu piekrastē.

Virums.lv.