Delfi: KNAB un VK pārbaudīs 'Getliņi eko''Ekodoktrīnas' noslēgto līgumu PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 13 November 2007

ImageRīgas domes deputāts Aivars Aksenoks (JL) vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts kontrolē (VK) ar lūgumu izvērtēt, vai starp pašvaldības SIA "Getliņi eko" un Tautas partijas biedra Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošā SIA "Ekodoktrīna" noslēgtajā līgumā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes pašvaldības mantas izšķērdēšanā, ziņo portāls "Delfi" atsaucoties uz laikrakstu "Diena".

Aksenoks, kura rīcībā ir nonākusi līguma kopija, norādījis uz vairākiem punktiem, kas izraisot aizdomas- zemes gabals privātkompānijai nodots bezatlīdzības lietošanā, paredzētas arī nesamērīgas soda sankcijas, proti, ja pašvaldības uzņēmums nodod atkritumus kādam citam, tad tam jāmaksā "Ekodoktrīnai"soda nauda piecdesmitkārtīga valstī noteiktā tarifa apmērā par katru tonnu. Turpretim "Ekodoktrīnai" sods par atkritumu nepieņemšanu no Getliņiem paredzēts vien valstī noteiktā tarifa apjomā par tonnu.

Jau vēstīts, ka finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP), pildot reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra pienākumus, kā prettiesiskus atcēlis jaunos Rīgas atkritumu apsaimniekošanas noteikumus. Tie, pēc ekspertu domām, radītu apstākļus, kas veicinātu straujāku "Ekodoktrīnas" biznesa attīstību un pēc vairākiem gadiem ļautu iegūt monopola stāvokli atkritumu pārstrādē, līdz ar to arī tarifu noteikšanā rīdziniekiem. Šos noteikumus atcelt bija plānojis arī bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs, kas gan to nepaspēja izdarīt, jo tika izslēgts no partijas un atcelts no amata.


DELFI