Vallē pabeigta ūdenssaimniecības sakārtošana PDF Drukāt E-pasts
Tuesday, 06 November 2007

ImagePirmajā novembrī ar būvvaldes akta parakstīšanu beidzot pabeigti jau pagājušā gada rudenī aizsāktie darbi projektā “Ūdens sagatavošanas iekārtu uzstādīšana Valles pagasta Valles ciemā”.

Projektā sakārtota dzeramā ūdens apgādes sistēma: izbūvēta jauna dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas ēka, uzstādītas atdzelžošanas iekārtas un izbūvēti nepieciešamie ūdensvada tīkli jaunās stacijas pieslēgšanai jau esošajai kopējai ūdensapgādes sistēmai. Tāpat, ievērojot ūdens ņemšanas vietas aizsardzības noteikumus, norobežota un sakārtota jaunās atdzelžošanas stacijas teritorija. 

Iepriekš Vallē ūdens spiediena nodrošināšanai izmantotais ūdenstornis vairs netiks izmantots, jo tas nav pietiekami augsts, lai nodrošinātu spiedienu un nepārtrauktu ūdens padevi visiem patērētājiem. Turpmāk spiediens tiks nodrošināts ar hidroforiem. Savukārt atdzelžošanas stacijas uzdevumus ir nodrošināt ūdens kvalitāti, jo no urbuma ņemtajam ūdenim ir paaugstināts dzelzs saturs, kas ietekmē ūdens krāsu un garšu.

Projekta kopējās izmaksas ir 35 000 latu, no tiem Latvijas vides aizsardzības fonds jau pagājušajā gadā bija piešķīris dāvinājumu gandrīz 14 000 latu, izmantots arī aizdevums no Vides investīciju fonda – 19 300 latu, bet atlikušo finansējumu nodrošina pati Valles pagasta padome.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība