Līvbērzē Aizupes pamatskolai būs savas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas PDF Drukāt E-pasts
Monday, 05 November 2007

ImageLīvbērzes pagasta padome ir saņēmusi Latvijas Vides aizsardzības fonda dāvinājumu un piesaistījusi aizdevumu no Vides investīciju fonda un tiek realizēts projekts “Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecība Līvbērzes pagasta Aizupes pamatskolā”. Šobrīd notiek attīrīšanas iekārtu uzstādīšana un drīz tiks pārbaudīts kā tās attīra skolas radītos notekūdeņus. 

Attīrīšanas iekārtas skolai nepieciešamas, jo līdz šim skolas notekūdeņu savākšanai tika izmantota izsmeļamā bedre, kas regulāri bija jāizved. Iepriekš izsmeļamās bedres dēļ skolas tuvumā dažkārt bija arī nepatīkamas smakas. Tā kā Aizupes pamatskolas skolēnu skaits ik gadu nevis samazinās, bet pat pieaug, un skolai ir Ekoskolas statuss, notekūdeņu problēmas risināšana bija gan nepieciešams, gan loģisks solis.

Pagaidām šīs attīrīšanas iekārtas attīrīs tikai Aizupes pamatskolas radītos notekūdeņus, bet plānots, ka pēc dažiem gadiem arī tuvējo māju iedzīvotājiem būs iespēja pieslēgties centralizētai kanalizācijas sistēmai un likvidēt izsmeļamās bedres, kas rada vides piesārņojumu un arī nepatīkamas smakas.

Līvbērzes pagasta padome arī iepriekš ir īstenojusi vides infrastruktūras sakārtošanas projektus. No 2001. līdz 2003.gadam. ar Vides investīciju fonda aizdevumu īstenots ūdenssaimniecības sakārtošanas projekts Līvbērzes un Vārpas ciemos.

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība