BNA.lv: Baltijas un Ziemeļvalstu premjeri pārrunā klimata izmaiņas pasaulē PDF Drukāt E-pasts
Wednesday, 31 October 2007

ImageMinistru prezidents Aigars Kalvītis 29.oktobrī, piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu premjerministru sanāksmē Oslo (Norvēģijā), kas notika pirms ikgadējas Ziemeļu Padomes sesijas, informē ziņu aaģentūra BNA, atsaucoties uz Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultanti Janu Vekteri.

Darba sesijas laikā premjeri diskutēja par klimata izmaiņu problēmām pasaulē un to ietekmi uz Eiropu un Ziemeļu reģionu. Īpaša uzmanība bija pievērsta jautājumiem par iespējam attīstīt tādas tehnoloģijas, kas spētu samazināt CO2 izmešu daudzumu.

Premjeri nonāca pie slēdziena, ka nepieciešama gan reģiona valstu, gan Eiropas Savienības (ES) kopēja rīcība, bet šīs aktivitātes būs sekmīgas tikai tajā gadījuma, ja ES spēs pārliecināt tādas valstis kā Ķīna, Indija, Brazīlija un Krievija par nepieciešamību samazināt CO2 izmešus. Valdību vadītāji uzsvēra, ka ES nav spējīga vienpusēji atrisināt globālās sasilšanas un klimata izmaiņas jautājumu. Turklāt īpaša uzmanība jāpievērš līdzsvarotai pieejai, lai tiktu ievēroti gan ekonomiskie aspekti, gan valstu un ES kopumā konkurētspēja pasaulē.

Svarīgi izaicinājumi reģiona valstīm un ES ir paredzami 2009.gadā, kad Dānijā notiks ANO starptautiska konference par klimata izmaiņām. Tā prasīs pamatīgu sagatavošanas darbu, lai šīs tikšanās laikā tiktu panākti globāli, visām pasaules valstīm pieņemami risinājumi.

Business News Agency  

 
Vēl par šo tēmu:
Sabiedrotie
 
 

 

Ķemeru velonoma

 

Latvijas Zaļā kustība

 

Zaļā brīvība