Ekonomikas ministrija taisnojas par energoefektivitātes plāna neesamību PDF Drukāt E-pasts
Thursday, 18 October 2007

ImageReaģējot uz Eiropas Komisijas uzsākto tiesvedību pret Latviju saistībā ar 2006.gada Enerģijas galapatēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu direktīvas prasību neizpildīšanu, Ekonomikas ministrija  izplatīja paziņojumu, kurā taisnojas, ka Latvijas pirmais energoefektivitātes rīcības plāna 2008.-2010.gadam projekts tika nosūtīts Eiropas Komisijai 2007.gada 9.jūlijā un Eiropas Komisija tika informēta par to darbu, ko EK izvirzīto mērķu sasniegšanā dara Latvija un kādus konkrētus pasākumus plānojam īstenot, lai šos mērķus sasniegtu.

Pašreiz Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras eksperti turpina darbu pie šī plāna papildināšanas - papildinām plāna projektu ar jauniem priekšlikumiem un precizējumiem, kas saņemti no citām ministrijām.

Pēc priekšlikumu apkopošanas un plāna projekta saskaņošanas tas tiks iesniegts apstiprināšanai Ministru kabinetā. Pēc apstiprināšanas valdībā Latvijas pirmais energoefektivitātes rīcības plāns 2008.-2010.gadam tiks nosūtīts Eiropas Komisijai.

Ekonomikas ministrija paziņojumā arī norāda, ka vēl nav saņēmusi dokumentus no Eiropas Komisijas, kas liecinātu par pārkāpuma procedūras uzsākšanu pret Latviju.

Tomēr, acīm raugot, ar plāna projekta iesniegšanu vien Eiropas Komisija nav mierā, jo energoefektivitātes jautājumi ieņem ļoti augstu vietu Eiropas Komisijas dienaskārtībā un direktīvas prasība bija sagatavot konkrētus rīcības plānus Eiropas nosprausto energoefektivitātes mērķu sasniegšanai.

Virums.lv.